Vážení zákazníci, v pátek 3.12. bude naše prodejna v Opavě z technických důvodů otevřena pouze do 14 hodin. Děkujeme za pochopení.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční
    Zesílená

Continental Conti 4x4 Contact

Rozměry
Šířka
275
Profil
45
Průměr
R19
108V

Continental Conti 4x4 Contact se používá především jako originální vybavení mnoha dnešních luxusních přepínačů a sedanů od výrobců jako je Mercedes-Benz a další. Navržený pro celoroční použití, Continental Conti 4x4...
Více informací

Letní -43%
Conti 4x4 Contact

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -43%

Continental Conti 4x4 Contact se používá především jako originální vybavení mnoha dnešních luxusních přepínačů a sedanů od výrobců jako je Mercedes-Benz a další. Navržený pro celoroční použití, Continental Conti 4x4 Contact je konstruován tak, aby poskytoval vynikající jízdní vlastnosti pro pohodlnou jízdu.

Continental Conti 4x4 Contact využívá celosezónní směs běhounu na bázi oxidu křemičitého, která kombinuje s nesměrovým vzorkem běhounu pro lepší trakci na suchém a mokrém povrchu vozovky. Continental také používá počítačově optimalizovaný dezén pro zvýšení odolnosti proti hluku a zlepšení celkové kvality jízdy.

Široké obvodové drážky a boční drážky pneumatik odvádějí vodu z podrážky za mokra. Snižují také riziko hydroplaningu a zvyšují bezpečnost za volantem, i když se jedná o oblast, která by mohla být zlepšena. Běhouny jsou vytvořeny tak, aby dodávaly pneumatikám ostré hrany pro lepší výkonnost v lehkém terénu, stejně jako na zasněžených plochách. Uvnitř pneumatiky najdete dva ocelové pásy, které jsou vyztuženy nylonem pro větší pevnost a odolnost v celé zóně rychlosti. Odezva na ostré řízení. Jízda je z větší části pohodlná.

EU štítek

EU
C
E
73 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Certifikát

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru