Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční

Dunlop Grandtrek Touring A/S

Rozměry
Šířka
215
Profil
65
Průměr
R16
98H

Progresivní boční vodící síla pneumatiky s vynikající přilnavostí ve všech podmínkách. Asymetrické provedení běhounu poskytuje zlepšenou odolnost proti aquaplaningu. Pevné středové žebro zvětšuje stabilitu a přesnost. Asymetrické uspořádání drážek pak...
Více informací

Letní
Grandtrek Touring A/S

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní

Progresivní boční vodící síla pneumatiky s vynikající přilnavostí ve všech podmínkách. Asymetrické provedení běhounu poskytuje zlepšenou odolnost proti aquaplaningu. Pevné středové žebro zvětšuje stabilitu a přesnost. Asymetrické uspořádání drážek pak zvyšuje záběr na mokrých a suchých površích. Díky zlepšené výkonnosti při jízdě v přímém směru i v jakýchkoliv zatáčkách získáte maximální požitek z jízdy. Specifický systém patní oblasti zesiluje spojení mezi pneumatikou a ráfkem, aby byla zajištěna maximální kontrola a přesnější řízení. Podobně jako uchopení volantu rukou tento systém zajišťuje zvýšenou kontrolu nad vozem a dodává mimořádnou odezvu vozovky. Zvýšená odezva vozovky, větší stabilita a přesnost. Specifický systém patní oblasti zesiluje spojení mezi pneumatikou a ráfkem, aby byla zajištěna maximální kontrola a přesnější řízení. Podobně jako uchopení volantu rukou tento systém zajišťuje zvýšenou kontrolu nad vozem a dodává mimořádnou odezvu vozovky. Zvýšená odezva vozovky, větší stabilita a přesnost. Systém Dunlop MFS (maximální ochrana ráfku) je ochrana okraje ráfku. Gumový profil, který pokrývá obvod pneumatiky, je posazen nízko na bočnici u ráfku kola, čímž vytváří ochrannou zónu. Ochrana ráfku drahých litinových kol před poškrábáním. Bezešvý nylonový pás s vrstvami v úhlu 0°. Jde o hybridní technologii překrytí, která velmi snižuje obvodové deformace při vysoké rychlosti. Špičková stabilita při vysokých rychlostech, rovnoměrné opotřebení, skvělá stabilita při vysokých rychlostech a velmi dobrá odolnost proti opotřebení

EU štítek

EU
C
E
68 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru