Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční
    Zesílená

Fulda Ecocontrol SUV

Rozměry
Šířka
215
Profil
55
Průměr
R18
99V
FR

Fulda FULDA ECOCONTROL je letní vysoce výkonná pneu pro osobní vozy. Ušetřete na palivo při každé cestě. Tato pneumatika s nízkou spotřebou nabízí vynikající brzdění na mokré i suché vozovce....
Více informací

Letní -42%
Ecocontrol SUV

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -42%

Fulda FULDA ECOCONTROL je letní vysoce výkonná pneu pro osobní vozy. Ušetřete na palivo při každé cestě. Tato pneumatika s nízkou spotřebou nabízí vynikající brzdění na mokré i suché vozovce. Speciální směs s obsahem siliky je optimalizovaná pro vysokou úroveň přilnavosti za mokra, to znamená kratší brzdnou dráhu v deštivém počasí. Pomocí tzv eliptické dutiny s oddělenými ramenními žebrami se zvětšuje kontaktní plocha pneumatiky FULDA ECOCONTROL s vozovkou, čímž se výrazně zkracuje brzdná dráha na suchém povrchu. Pneumatika vyniká skvělou přilnavostí za mokra, čímž pomáhá předcházet aquaplanningu. Společnost ADAPA doporučuje FULDA ECOCONTROL pro výbornou rovnováhu mezi jízdním výkonem, úsporou paliva a kilometrovým průběhem. Dopřejte si tišší a pohodlnější jízdu. Dokonalá rovnováha výkonu, nízké spotřeby a kilometrové životnosti. Dezén pneumatiky má novou nano-polymerovou směs založenou na vyšším obsahu siliky, díky čemuž má pneumatika vynikající výkon na mokré vozovce. Nová konstrukce pneumatiky přispívá ke snížení valivého odporu a také se projevuje na vyšším kilometrovém průběhu pneu.

Asymetrický dezén maximalizuje kontakt s vozovkou a umožňuje tak spolehlivý výkon i na suché vozovce. Pneumatika Fulda EcoControl využívá inovativní směs s obsahem siliky, která snižuje valivý odpor. Díky nízkému valivému odporu dochází k výrazné úspoře paliva a nízkému opotřebení samotné pneumatiky. Pneumatika EcoControl nabízí vynikající ovladatelnost a dlouhou kilometrovou životnost – za dostupnou cenu. Díky ploššímu obrysu a širšímu běhounu se pneumatika EcoControl opotřebovává rovnoměrně. Vhodné pro osobní vozidla a SUV. Skvěle přilne k suché i mokré vozovce a zajistí vám kratší brzdnou dráhu. Pneumatika snižuje také spotřebu paliva a emise CO2. Optimalizované uspořádání bloků pneumatiky EcoControl snižuje emise hluku. Pomocí třech centrálních drážek je voda rozptýlena efektivním způsobem, což snižuje riziko vzniku aquaplaningu. Pneu vydrží déle a do výměny pneumatik ujedete více kilometrů.

Fulda je výrobce pneumatik nižší střední třídy, které nabízejí bezpečnost, dlouhodobý výkon a výhodný poměr výkonu k ceně. Na německém trhu je Fulda v současnosti jednou z předních značek, která nabízí řadu kvalitních a spolehlivých produktů pro osobní automobily, lehké nákladní automobily a zemědělské stroje. V České republice je Fulda i co se prodejnosti týče spíše jako okrajová značka pneumatik.

Nový EU štítek

EU
Fulda
215/55 R18 99V
B
C
70 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

EU štítek

EU
B
C
70 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Nahoru