Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční
    Zesílená

Goodyear Eagle F1 Asymetric 3 SUV

  • Přejít na testy pneumatiky
Rozměry
Šířka
245
Profil
50
Průměr
R20
105V
J,FP

Pokročilá závodní směs pneumatik Goodyear Eagle F1 Asymetric 3 SUV pomáhá maximalizovat přilnavost a držení stopy, jízdu si tak můžete opravdu užít. Klidná a tichá jízda a vysoký výkon. Vzorek...
Více informací

Letní -38%
Eagle F1 Asymetric 3 SUV

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -38%

Pokročilá závodní směs pneumatik Goodyear Eagle F1 Asymetric 3 SUV pomáhá maximalizovat přilnavost a držení stopy, jízdu si tak můžete opravdu užít. Klidná a tichá jízda a vysoký výkon. Vzorek běhounu je navržen tak, aby snižoval hlučnost, výsledkem je tišší a pohodlnější cestování. Mějte zatáčky pod kontrolou, při zatáčení ve vyšších rychlostech se tlak roznáší rovnoměrně a maximalizuje se tak kontakt s vozovkou, když to potřebujete nejvíc.

Odolná pneumatika, která zajišťuje kratší brzdnou dráhu na mokrých a suchých vozovkách, takže budete mít vůz vždy pod kontrolou a budete si moci cestu lépe vychutnat. Otevřená část asymetrického dezénu běhounu odvádí vodu a brání aquaplaningu. Dopřejte si vysoký výkon při řízení díky pneumatice navržené pro hmotnost vozů SUV. Běhoun optimalizuje kontakt s povrchem vozovky a zvyšuje ovladatelnost na mokré vozovce. Vysoký výkon, zatáčky pod kontrolou, ovladatelnost za mokra a odolnost proti aquaplaningu.

Goodyear je největším výrobcem pneumatik na světě, má zastoupení na šesti kontinentech. Kromě pneumatik značky Goodyear vyrábí také několik dalších renomovaných značek, včetně pneumatik Dunlop, Fulda, Sava a Debica. Letní, zimní i celoroční osobní a užitkové pneumatiky zn. GOODYEAR jsou nejen inovativní, ale také skvěle hodnoceny odborníky. Kvalita, na kterou se můžete spolehnout.

EU štítek

EU
B
B
69 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru