Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční
    Zesílená

Goodyear Eagle F1 Asymetric SUV AT

Rozměry
Šířka
245
Profil
45
Průměr
R21
104W
JLR,FP

Dopřejte si vysoký výkon při řízení díky pneumatice Goodyear Eagle F1 Asymetric SUV AT navržené pro hmotnost vozů SUV. Jedinečná technologie aktivního zatáčení zajišťuje rovnoměrné rozložení tlaku a následně účinnější...
Více informací

Letní -44%
Eagle F1 Asymetric SUV AT

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -44%

Dopřejte si vysoký výkon při řízení díky pneumatice Goodyear Eagle F1 Asymetric SUV AT navržené pro hmotnost vozů SUV. Jedinečná technologie aktivního zatáčení zajišťuje rovnoměrné rozložení tlaku a následně účinnější kontakt pneumatiky s vozovkou, kdy jsou aktivní všechny zóny běhounu. Pneumatika vyniká skvělou přilnavostí za mokra, čímž pomáhá předcházet aquaplanningu. Technologie závodní běhounové směsi. Díky nízkému valivému odporu dochází k výrazné úspoře paliva a nízkému opotřebení samotné pneumatiky. Vhodné pro osobní vozidla a SUV.

Směs běhounu je přátelská k životnímu prostředí díky technologii s nízkými úrovněmi PCA. Snižuje deflexi otevřené části běhounu pro maximální přilnavost a odvod vody na mokrých površích například při aquaplaningu. Skvěle přilne k suché i mokré vozovce a zajistí vám kratší brzdnou dráhu. Duální uspořádání a posunutí bloků dezénu. Tuhost běhounu optimalizovaná prostřednictvím vyztužovacího plnidla a nové generace polymerů. Optimalizuje zvukové frekvence.

Goodyear je největším výrobcem pneumatik na světě, má zastoupení na šesti kontinentech. Kromě pneumatik značky Goodyear vyrábí také několik dalších renomovaných značek, včetně pneumatik Dunlop, Fulda, Sava a Debica. Letní, zimní i celoroční osobní a užitkové pneumatiky zn. GOODYEAR jsou nejen inovativní, ale také skvěle hodnoceny odborníky. Kvalita, na kterou se můžete spolehnout.

EU štítek

EU
B
B
72 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru