Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční
  • Prémiová kvalita

Hankook K 125A Ventus Prime 3 X

Rozměry
Šířka
215
Profil
65
Průměr
R17
99V

Jedním z hlavních cílů vývoje pneumatiky Hankook K125A Ventus Prime 3 X byl komfort jízdy, ale pneumatika dokáže oslovit rovněž řidiče prahnoucí po sportovnějším způsobu jízdy. Klíčovým funkčním prvkem je...
Více informací

Letní -34%
K 125A Ventus Prime 3 X

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -34%

Jedním z hlavních cílů vývoje pneumatiky Hankook K125A Ventus Prime 3 X byl komfort jízdy, ale pneumatika dokáže oslovit rovněž řidiče prahnoucí po sportovnějším způsobu jízdy. Klíčovým funkčním prvkem je také zkosený design čtveřice masivních drážek kolem žeber dezénu, které díky novému tvaru lépe odvádějí nežádoucí kapaliny a zamezují obávanému aquaplaningu. Pneumatika Hankook K125A Ventus Prime 3 X s vylepšenými vlastnostmi, které drží krok s vývojem automobilů. Dokonalá rovnováha mezi jízdními vlastnostmi pneumatiky Hankook K125A Ventus Prime 3 X a bezpečností. Tuhá, ale zároveň lehká kostra kombinovaná s vysoce přilnavou směsí obohacenou o příměs siliky, zaručí dobré vlastnosti pneumatiky Hankook K125A Ventus Prime 3 X i na mokré vozovce. Potěší i indikátory opotřebení pneumatiky Hankook K125A Ventus Prime 3 X. Vyztužené jsou širokým ocelovým plátem obklopeným kompozitem s lehkými vlákny z umělého hedvábí, konstrukce pneumatiky Hankook K125A Ventus Prime 3 X je podpořena již v samotné speciálně zpevněné patce, kde nalezneme silné jednořetězcové lano usnadňující montáž.

Výrobce docílil rozšířením plochy asymetrického dezénu a speciálním složením pryžového kompozitu s příměsí siliky, mnohem větší přilnavost a pružnost pneumatiky Hankook K125A Ventus Prime 3 X při jízdě. Zaujmou troje široká dezénová žebra pro dokonalý kontakt s vozovkou a čtveřice drážek pro efektivní odvod vody a chlazení. Drážky pneumatiky Hankook K125A Ventus Prime 3 X, díky svému tvaru, dovedou zefektivnit akceleraci a zároveň zkrátit brzdnou dráhu o 8 %. Pneumatika Hankook K125A Ventus Prime 3 X je vybavena několika funkčními prvky, které zvyšují komfort a bezpečnost jízdy i v méně příznivých podmínkách. Oproti svému předchůdci exceluje pneumatika Hankook K125A Ventus Prime 3 X především zkrácením brzdné dráhy na mokrém povrchu, kde budete moci sundat nohu z brzdového pedálu po ujetí o 8 % kratší vzdálenosti. Výrobce Hankook opět vylepšil svou prémiovou sérii oblíbených letních pneumatik Ventus a na trh uvedl zástupce s přízviskem Prime 3, který je vhodný pro širokou řadu vozů počínaje nižší třídou až po luxusní automobily.

Společnost Hankook Tire zahájila produkci již v roce 1941 a časem se dostaly na pozici největšího výrobce na tomto asijském poloostrově. Korejské pneumatiky Hankook patří do střední cenové kategorie avšak pyšní se svou kvalitou. Hankook nabízí kvalitní pneumatiky se silným brzdným výkonem, hladkou manipulací, vysokou bezpečností a dokonalým jízdním komfortem. Firma Hankook byla založena v roce 1941 jako první manufaktura pneumatik v Koreji. Nyní má výzkumná a vývojová centra v Koreji, USA, Německu, Číně a Japonsku. Korejský výrobce Hankook je nyní desátým největším světovým výrobcem pneumatik. Pneumatiky Hankook vynikají především vysokými a vyváženými užitnými parametry danými soustavnou aplikací nejmodernějších poznatků z vlastní výzkumné a vývojové základny. V roce 1979 byla postavena „Daejeon Plant“, světově největší továrna na výrobu pneumatik. Cílem Hankook je poskytnout bezpečný, příjemný a pohodlný jízdní zážitek. Výrobky jsou ekologicky šetrné a zabezpečují maximální zážitek z jízdy. Hankook Tire je jeden z největších a nejrychleji rostoucích výrobců pneumatik pro osobní automobily, lehké nákladní vozy, 4x4 a SUV, nákladní automobily a autobusy. Do roku 2003 spadá pod vedení koncernu Michelin, s kterého pomocí se prosadili svou kvalitou i na světovém trhu. Firma se dále rozšiřovala do světa a v roce 2003 vytvořila strategickou alianci s firmou Michelin. U nákladních pneumatik uživatelé oceňují zejména vysoké kilometrové výkony. Hankook Tire vyvíjí špičkové technologie pro zvýšení zákaznické spokojenosti.

EU štítek

EU
A
A
67 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru