Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční

Kormoran All Season SUV

Rozměry
Šířka
215
Profil
60
Průměr
R17
96H

Pneumatika Kormoran All Season SUV má originální šípový dezén připomínající rybí kostru, který jí přináší zásadní přednosti. Výhody pneumatiky Kormoran All Season SUV: pevný středový blok – vylepšená odezva řízení...
Více informací

Letní -25%
All Season SUV

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -25%

Pneumatika Kormoran All Season SUV má originální šípový dezén připomínající rybí kostru, který jí přináší zásadní přednosti. Výhody pneumatiky Kormoran All Season SUV: pevný středový blok – vylepšená odezva řízení a posílení stability, vylepšené jízdní a brzdné vlastnosti za mokra, pevný středový blok pro vysokou stabilitu a manévrování, pravidelné rozložení tlaku a tuhosti bez ohledu na rychlost pro zachování parametrů a trvanlivosti, vylepšená citlivost i zpětná vazba. Pneumatiky Kormoran All Season SUV mají velké množství drážek v blocích svého dezénu. Pneumatiky Kormoran All Season SUV mají zpevněné ramenní bloky, které jsou podstatné během zatáčení. Hustý lamelový systém zajišťuje maximální přilnavost, krátkou brzdnou dráhu a mimořádný záběr. Asymetrický profil a optimalizovaná stopa pneumatik Kormoran All Season SUV zajišťují vynikající kontrolu nad jízdou a spolehlivou odezvu řízení. Konstrukce pneumatiky Kormoran All Season SUV zaručuje odolnost a spolehlivost i v náročných podmínkách. Pneumatiky mají díky svému unikátnímu designu běhounu kratší brzdnou dráhu a zlepšenou akceleraci v různých podmínkách. Pneumatiky Kormoran All Season SUV nabízí skvělou přilnavost a atraktivní design. Maximalizace kontaktu pneumatiky Kormoran All Season SUV s vozovkou, díky které mohou Kormoran All Season bez problému obouvat i řidiči s menším průměrem kol. Pneumatika Kormoran All Season SUV vyniká skvělou přilnavostí za mokra, čímž pomáhá předcházet aquaplanningu. Rychlý odvod vody a sněhu z běhounu pneumatiky Kormoran All Season SUV. Kvalitní celoroční pneumatiky Kormoran All Season SUV za rozumnou cenu byly ještě před pár lety nedosažitelný ideál, technologie se však stále zlepšují a s nimi i dostupnost celoroček. Pneumatiky Kormoran All Season SUV skvěle přilnou k suché i mokré vozovce a zajistí vám kratší brzdnou dráhu. Moderní sloučeniny s vysokým obsahem siliky zajišťují dlouhý kilometrový výkon a nízkou hlučnost.

Původně polská značka pneumatik patří od roku 1995 pod koncern Michelin. Díky vstupu Michelinu, změně strategie i investicím do technologií se pneumatiky Kormoran staly známou značkou na evropském trhu pneumatik. Výrobky této značky charakterizuje dokonalá kvalita a dostupnost v konkurenční ceně. Pneumatiky Kormoran jsou nyní vyráběny v rámci koncernu Michelin – světového lídra pneumatikárenského průmyslu. Pneumatiky značky charakterizuje dobrými jízdní vlastnosti (bezpečnost, pohodlnost, trvanlivost), a jejích nákup nezažíti domácího rozpočtu.

Nový EU štítek

EU
Kormoran
215/60 R17 96H
D
C
68 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru