Vážení zákazníci, vlivem sezónního vytížení může u našich dopravců docházet ke zpoždění dodání Vaší objednávky. Prosíme Vás o shovívavost a pochopení. Všichni dělají maximum. Děkujeme.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční
  • Extra cena

Michelin Premier LTX

Rozměry
Šířka
235
Profil
55
Průměr
R20
102H

Celoroční pneumatiky Michelin Premier LTX mají kratší brzdnou dráhu. Kombinace brzdné síly, kontroly jízdy, slíbené přiměřenosti počasí a zvýšené spotřeby paliva snižují pneumatiky Michelin Premier LTX vliv tradičních kompromisů běžně...
Více informací

Letní -37%
Premier LTX

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -37%

Celoroční pneumatiky Michelin Premier LTX mají kratší brzdnou dráhu. Kombinace brzdné síly, kontroly jízdy, slíbené přiměřenosti počasí a zvýšené spotřeby paliva snižují pneumatiky Michelin Premier LTX vliv tradičních kompromisů běžně spojených s pneumatikami. Premier LTX je pneumatika, která využívá inovativní technologie ke spojení více výkonů. Výborné jízdní vlastnosti pneumatiky Michelin Premier LTX na suchém i mokrém povrchu. I když jsou pneumatiky Premier LTX opotřebované, jsou navrženy tak, aby se na mokré vozovce zastavily za kratší dobu, než zbrusu nové pneumatiky předních konkurentů, a aby poskytovaly celoroční trakci na zimních silnicích, a to i ve slabém sněhu. Pneumatiky Michelin Premier LTX používají směs běhounu s extrémně silikátovým a slunečnicovým olejem ke zvýšení trakce za mokra a za studena. Co se spotřeby paliva týče se jedná o velice úsporné pneumatiky a to díky nízkému valivému odporu. Tyto značky letních pneumatik mají nejlepší pomer cena / hodnota.

Směs pneumatiky Michelin Premier LTX je formována do symetrického designu běhounu vyladěného dle velikosti SUV s průběžným středovým žebrem lemovaným vrubovanými mezilehlými žebry a spojenými ramenními bloky, které kombinují přímé sledování s citlivým ovládáním na suché silnici.. Pneumatiky Michelin Premier LTX skvěle odvádí vodu a tím předchází vzniku aquaplaningu. Vhodné pro osobní vozidla a SUV. Premier LTX je celoroční pneumatika vyvinutá pro řidiče crossoverů, sportovních užitkových vozidel, lehkých dodávkových vozidel a pickupů, kteří hledají pneumatiky, které mají nejlepší přilnavost za mokra, pokud jsou nové i opotřebené. Pokud si vyberete pneumatiky Michelin Premier LTX, mužete si být jisti, že Vás dostanou k Vašim cílem v bezpečí.

V roce 1946 vynalezl Michelin typ „radiální pneumatiky“ určenou původně pro firmu Citroen. V průběhu let se pod gumárenský koncern Michelin zařadily značky jako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzce spjatá s výrobou pneumatik. Pneumatiky se značkou Michelin používají osobní vozy, nákladní automobily, motocykly, stroje pro zemní práce, autobusy, podzemní dráhu i letadla. Pneumatiky Michelin jsou známé častými inovacemi a vylepšeními, některé typy pneu patří k absolutní špičce ve své třídě. Společnost Michelin vyrábí pneu k nejrůznějším vozidlům, od jízdních kol až po kosmické lodě. Gastronomický průvodce Michelin patří k neznámějším průvodcům vůbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvem: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) byla založena roku 1888 bratry Édouardem a Andrém Michelin a roku 1891 vypustila do světa první pneumatiku. V začátcích vyráběla firma pneu pro cyklistická kola, dnes značka dosáhla na celosvětovém trhu vynikající 18% podíl. Znalci vědí, že firma Michelin vydává pro cestovatele také mapy, turistické průvodce, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlouhou tradicí.

EU štítek

EU
C
C
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru