Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-univerzální

Pirelli Scorpion All Terrain+

Rozměry
Šířka
275
Profil
55
Průměr
R20
113T
3PMSF

Pneumatika Scorpion All Terrain Plus je navržena tak, aby poskytovala vysoký terénní výkon i na tvrdých površích: skály, sníh, bláto, tráva a písek. Nová agresivní konstrukce dezénu a robustní kostra...
Více informací

Letní -57%
Scorpion All Terrain+

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -57%

Pneumatika Scorpion All Terrain Plus je navržena tak, aby poskytovala vysoký terénní výkon i na tvrdých površích: skály, sníh, bláto, tráva a písek. Nová agresivní konstrukce dezénu a robustní kostra dělají z pneumatiky Scorpion All Terrain Plus perfektní volbu pro jízdu na velké vzdálenosti bez jakýchkoli kompromisů ohledně bezpečnosti a pohodlí. Díky speciálně navrženému vzorku běhounu pneu Scorpion All Terrain Plus účinně evakuuje vodu, vykopává bláto a vypuzuje kameny pod stopu. Lamely zasunuté do běhounu zajišťují vysokou přilnavost i na kluzkém povrchu. Pneumatika Scorpion All Terrain Plus je díky zesílené boční stěně a tvaru bloků vhodná i v náročných terénních podmínkách. Pneumatika Scorpion All Terrain Plus je vybavena třemi vrcholky sněhových vloček a označením M + S, díky čemuž je s jistotou považována za pneumatiku pro všechny terény a za každého počasí.

Pirelli garantuje, že s pneumatikou urazíte nejméně 80 000 kilometrů. Univerzální pneumatika Pirelli Scorpion All Terrain Plus dodá vašemu SUV nejvyšší výkon i v extrémních podmínkách. Dezénové bloky ve tvaru písmen L a S vytlačují drobné kamínky a štěrk ze středu běhounu. Hluboké drážkování v kombinaci se speciální celoroční směsí zajišťuje výborné chování v blátě i sněhu. Dezén se může pochlubit i vysokým kilometrovým nájezdem. Díky jejich unikátnímu uspořádání vynikne na první pohled velmi pěkný sportovní design. Výhody univerzální SUV pneumatiky Pirelli Scorpion All Terrain Plus: Vysoký kilometrový nájezd Výborná trakce v blátě i sněhu Vytlačuje drobné kamínky ze středu běhounu Velmi pěkný design Vyztužené bočnice a zesílené ramenní bloky poskytují plášťům výbornou stabilitu a zároveň je chrání před poškozením.

EU štítek

EU
E
E
72 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru