Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční
    Zesílená

Sava Intensa SUV 2

Rozměry
Šířka
255
Profil
55
Průměr
R19
111V
FR

Díky delší životnosti běhounu pneumatiky Sava Intensa SUV 2 nebudete muset pro pneumatiky tak často. Ostré hrany pneumatiky Sava Intensa SUV 2 běhounu zajišťují lepší přilnavost. Ušetřete za benzín a...
Více informací

Letní -50%
Intensa SUV 2

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -50%

Díky delší životnosti běhounu pneumatiky Sava Intensa SUV 2 nebudete muset pro pneumatiky tak často. Ostré hrany pneumatiky Sava Intensa SUV 2 běhounu zajišťují lepší přilnavost. Ušetřete za benzín a snižte emiseCO 2, pneumatika Intensa 2 je lehká a nepotřebuje tolik energie k odvalování, tím pomáhá zvýšit efektivitu vozu. Je postaráno i o rychlou odezvu řízení, ať už za sucha nebo za mokra. Na mokré vozovce zase oceníte optimalizované dutiny, které průběžně přizpůsobují stopu vnějším vlivům a vozidlo je tak lépe ovladatelné. Pneumatika Sava Intensa SUV 2 s vynikajícím výkonem za mokra je navržena pro dlouhou životnost při nižších nákladech na palivo. Vynikající brzdný výkon za mokra. Pro řidiče, kteří od pneumatik žádají víc, je tu Intensa SUV 2. Dlouhá kilometrová životnost. Navíc vývojáři mysleli na vaši peněženku, a tak díky optimalizované konstrukci bude kilometrový nájezd pneumatiky Sava Intensa SUV 2 vyšší a spotřeba paliva nižší. Speciální guma s obsahem siliky umožňuje vysokou přilnavost pro účinné brzdění na silnici v dešti i za sucha. Ovládání si udržuje odezvu na slunci i za deště díky optimalizovanému dezénu běhounu, který umožňuje kontakt větší plochy gumy s vozovkou. Jistější, velmi vysoký výkon na suchých i mokrých silnicích. Tuhé vnější bloky okrajů i optimalizované dutiny se tak starají o to, abyste mohli bez problému dojet, kam potřebujete, a aby i prudké brzdění proběhlo naprosto bezpečně. Spolehlivá ovladatelnost za sucha i za mokra. Vyšší nájezd kilometrů a nízkou spotřebu paliva, poměr cena/výkon tak bude ještě lepší, než jste mysleli.

Pneumatika Sava Intensa SUV 2 vydrží v provozu déle díky rovnoměrnému roznášení tlaku a odolné směsi běhounu. Ať už pojedete za jakéhokoliv počasí, ovládání bude stále stejně bezpečné. Díky tomu, že jsou vnější bloky okrajů pneumatiky Sava Intensa SUV 2 tuhé, přenos síly funguje lépe, což využijete hlavně na suché vozovce, když budete potřebovat prudce zabrzdit. Konstrukce pneumatiky Sava Intensa SUV 2 je optimalizovaná tak, aby energetické ztráty byly co nejnižší, stejně tak jako tření. Nové pevné patce s jedním drátem budete vděčit za perfektní odezvu řízení za sucha a technologii směsi běhounu pneumatiky Sava Intensa SUV 2 se silikou zase za bezchybný výkon za mokra. Pneumatiky Sava Intensa SUV 2 mají vylepšenou konstrukci a speciální směs běhounu na mokrý povrch. Při vývoji pneumatiky Sava Intensa SUV 2 se značka Sava soustředila především na spolehlivý výkon a intuitivní ovládání za sucha i za deště. Drážky ve tvaru šipek určují množství vzduchu proudícího do stopy a snižují tak hlučnost.

Nový EU štítek

EU
Sava
255/55 R19 111V
A
C
70 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

EU štítek

EU
A
C
70 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru