Vážení zákazníci, v pátek 3.12. bude naše prodejna v Opavě z technických důvodů otevřena pouze do 14 hodin. Děkujeme za pochopení.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Bridgestone R660

Rozměry
Šířka
205
Profil
65
Průměr
R16
107T
C

Ziskovost vašeho podnikání zvýší mimořádně odolná směs nové generace, která prodlužuje kilometrový nájezd. Díky vylepšenému tvaru dezénu je zajištěna spolehlivá a jistá ovladatelnost pneumatiky Bridgestone R660 v širokém rozsahu podmínek....
Více informací

Letní -47%
R660

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -47%

Ziskovost vašeho podnikání zvýší mimořádně odolná směs nové generace, která prodlužuje kilometrový nájezd. Díky vylepšenému tvaru dezénu je zajištěna spolehlivá a jistá ovladatelnost pneumatiky Bridgestone R660 v širokém rozsahu podmínek. Žebrový dezén odvádí vodu rychle z kontaktní plochy pneumatik Bridgestone R660 a zaručuje krátkou brzdnou dráhu na mokru. Pro bezpečný, spolehlivý a nákladově efektivní provoz je pneumatika Bridgestone R660 jedinou volbou. Žebrový dezén pneumatiky Bridgestone R660 odvádí vodu rychle z kontaktní plochy a zaručuje krátkou brzdnou dráhu na mokru. Letní pneumatiku Bridgestone Duravis R660 využijí řidiči dodávek a lehkých nákladních vozů. Uspořádání dezénových bloků pomocí technologie Super-S snižuje valivý odpor. Pneumatika Bridgestone Duravis R660, hospodárnost, ovladatelnost na mokru, odolnost. Pneumatika Duravis R660 byla vyvinuta pro maximální výdrž a odolnost vůči opotřebení. Díky vylepšenému tvaru dezénu je zajištěna spolehlivá a jistá ovladatelnost v širokém rozsahu podmínek. Vynikající životnost zajišťuje nízké provozní náklady, což ještě zvyšuje vaši ziskovost. Vysoké ceny paliv znamenají, že i malé snížení jejich spotřeby může v celkovém výsledku přinést velkou úsporu. Pneumatika Duravis R660 pro dodávkové vozy - bezpečný, spolehlivý a nákladově efektivní provoz je Duravis jedinou volbou.

Mohutné bloky zvyšují tuhost pneumatiky. Vysoké ceny paliv znamenají, že i malé snížení jejich spotřeby může v celkovém výsledku přinést velkou úsporu, pneumatika Bridgestone R660 zajišťuje díky Super-S kostře sníženou spotřebu paliva. Žebrovité drážky velmi rychle odvádí vodu ze středu, čímž brání aquaplaningu a zlepšují handling. Duravis R660 zajišťuje díky Super-S kostře sníženou spotřebu paliva. Pneumatika BRIDGESTONE R660 je konstruována tak, aby splnila náročné požadavky, které jsou kladeny na pneumatiky pro lehké nákladní automobily a dodávky. O zvýšení bezpečnosti se starají bohatě dimenzované drážky pneumatiky Bridgestone R660, které omezují riziko aquaplaningu při jízdě za zhoršených povětrnostních podmínek, stejně jako optimalizovaná směspro lepší přilnavost. Nejdůležitější vlastnosti a charakteristiky: lepší bezpečnost na vozovce, lepší přilnavost. Výrazné a pevné bočnice pneumatik Bridgestone R660 chrání běhoun před poškozením a zajišťují perfektní stabilitu na každém povrchu. Nižší spotřeba paliva.

V rámci svého regionu provozuje Bridgestone 14 závodů pro výrobu pneumatik a souvisejících produktů, významné vývojové a výzkumné centrum a zkušební polygon. Bridgestone je největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů. Sídlo společnosti je v Praze. Bridgestone Europe má zastoupení ve více než 60 zemích s celkem více než 18 200 zaměstnanci. Bridgestone Europe se sídlem v Belgii je stoprocentní dceřinou firmou Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. Prémiové pneumatiky společnosti Bridgestone Europe se prodávají na celém světě. V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Prémiové zimní pneumatiky Bridgestone jsou ideální volbou pro bezpečnou jízdu nástrahami zimy.

EU štítek

EU
B
C
72 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru