Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Bridgestone R660A

Rozměry
Šířka
235
Profil
60
Průměr
R17
109T
C

Žebrový dezén odvádí vodu rychle z kontaktní plochy pneumatik Bridgestone R660A a zaručuje krátkou brzdnou dráhu na mokru. Vysoké ceny paliv znamenají, že i malé snížení jejich spotřeby může v...
Více informací

Letní -48%
R660A

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -48%

Žebrový dezén odvádí vodu rychle z kontaktní plochy pneumatik Bridgestone R660A a zaručuje krátkou brzdnou dráhu na mokru. Vysoké ceny paliv znamenají, že i malé snížení jejich spotřeby může v celkovém výsledku přinést velkou úsporu, pneumatika Bridgestone R660A zajišťuje díky Super-S kostře sníženou spotřebu paliva. Pneumatika BRIDGESTONE R660A je konstruována tak, aby splnila náročné požadavky, které jsou kladeny na pneumatiky pro lehké nákladní automobily a dodávky. Pneumatika Bridgestone Duravis R660A, hospodárnost, ovladatelnost na mokru, odolnost. Díky vylepšenému tvaru dezénu je zajištěna spolehlivá a jistá ovladatelnost v širokém rozsahu podmínek. Nižší spotřeba paliva. Letní pneumatiku Bridgestone Duravis R660A využijí řidiči dodávek a lehkých nákladních vozů. Mohutné bloky zvyšují tuhost pneumatiky. Uspořádání dezénových bloků pomocí technologie Super-S snižuje valivý odpor. Výrazné a pevné bočnice pneumatik Bridgestone R660A chrání běhoun před poškozením a zajišťují perfektní stabilitu na každém povrchu. O zvýšení bezpečnosti se starají bohatě dimenzované drážky pneumatiky Bridgestone R660A, které omezují riziko aquaplaningu při jízdě za zhoršených povětrnostních podmínek, stejně jako optimalizovaná směspro lepší přilnavost. Žebrovité drážky velmi rychle odvádí vodu ze středu, čímž brání aquaplaningu a zlepšují handling.

Duravis R660A zajišťuje díky Super-S kostře sníženou spotřebu paliva. Nejdůležitější vlastnosti a charakteristiky: lepší bezpečnost na vozovce, lepší přilnavost. Ziskovost vašeho podnikání zvýší mimořádně odolná směs nové generace, která prodlužuje kilometrový nájezd. Pneumatika Duravis R660A pro dodávkové vozy - bezpečný, spolehlivý a nákladově efektivní provoz je Duravis jedinou volbou. Vynikající životnost zajišťuje nízké provozní náklady, což ještě zvyšuje vaši ziskovost. Vysoké ceny paliv znamenají, že i malé snížení jejich spotřeby může v celkovém výsledku přinést velkou úsporu. Pneumatika Duravis R660A byla vyvinuta pro maximální výdrž a odolnost vůči opotřebení. Pro bezpečný, spolehlivý a nákladově efektivní provoz je pneumatika Bridgestone R660A jedinou volbou. Díky vylepšenému tvaru dezénu je zajištěna spolehlivá a jistá ovladatelnost pneumatiky Bridgestone R660A v širokém rozsahu podmínek. Žebrový dezén pneumatiky Bridgestone R660A odvádí vodu rychle z kontaktní plochy a zaručuje krátkou brzdnou dráhu na mokru.

V rámci svého regionu provozuje Bridgestone 14 závodů pro výrobu pneumatik a souvisejících produktů, významné vývojové a výzkumné centrum a zkušební polygon. Bridgestone je největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů. Sídlo společnosti je v Praze. Bridgestone Europe má zastoupení ve více než 60 zemích s celkem více než 18 200 zaměstnanci. Bridgestone Europe se sídlem v Belgii je stoprocentní dceřinou firmou Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. Prémiové pneumatiky společnosti Bridgestone Europe se prodávají na celém světě. V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Prémiové zimní pneumatiky Bridgestone jsou ideální volbou pro bezpečnou jízdu nástrahami zimy.

EU štítek

EU
C
C
70 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru