Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Goodyear EfficientGrip Cargo 2

Rozměry
Šířka
185
Profil
75
Průměr
R16
104/102R
C

Pneumatiky pro lehké nákladní vozidla poskytující větší odolnost až o 38% a vylepšený brzdný výkon na mokrých vozovkách (v porování s předchozí generací). Směs dezénu zajišťuje větší odolnost ve vysokých...
Více informací

Letní -45%
EfficientGrip Cargo 2

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -45%

Pneumatiky pro lehké nákladní vozidla poskytující větší odolnost až o 38% a vylepšený brzdný výkon na mokrých vozovkách (v porování s předchozí generací). Směs dezénu zajišťuje větší odolnost ve vysokých teplotách, pneumatika je díky tomu více odolná proti poškozením způsobených nerovnostmi na vozovce. Pneumatiky mají čtyři široké obvodové drážky, které zajišťují rychlý odtok vody z kontaktní plochy a tím zabrání vzniku aquaplaningu. Pneumatika Goodyear EfficientGrip Cargo 2 zaručuje bezpečnou a klidnou jízdu na suché i mokré vozovce, vysokou přilnavost za všech povětrnostních podmínek, přesné a klidné řízení. Pneumatika s optimálním vyvážením přilnavosti na mokrém povrchu a valivým odporem po celou dobu životnosti pneumatiky. Zvýšená hustota lamel při zachování tuhosti bloků zajišťuje účinnější záběr a reakce na řízení. Komfort a brzdný výkon na mokrých vozovkách. Trakční pryskyřice ve směsi dezénu napamáhá větší elasticitě při brždění na mokru, což má za následek větší efektivitu brzdných sil, a tím pádem také kratší brzdnou dráhu. Optimalizovaná stopa pneumatik Goodyear EfficientGrip Cargo 2 zajišťuje vynikající kontrolu nad jízdou a spolehlivou odezvu řízení. Díky inovativním technologiím a sofistikované směsi zlepšuje jízdní výkon bez kompromisů na straně pohodlí a tichosti. Pneumatika Goodyear EfficientGrip Cargo 2 poskytuje vynikající kilometrový výkon, životnost a sníženou spotřebu paliva právě díky skvělému valivému odporu, a tím se sníží i hodnota emisí CO2 vašeho vozidla. Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Cargo 2 disponují pevnou kordovou vrstvou a silnými nárazníky pneumatiky. Pneumatika Goodyear EfficientGrip Cargo 2 se vyznačuje nízkým valivým odporem, úsporou paliva a dlouhým kilometrovým výkonem. Pneumatiky Goodyear EfficientGrip Cargo 2 mají vynikající ovladatelnost a brzdné vlastnosti jak na suché tak i na mokré vozovce, tedy takové vlastnosti co zákaznici očekávají od pneumatik Goodyear. Dynamická ovladatelnost za mokra se stabilním zatáčením a vysokou přesnosti řízení, krátkou brzdnou dráhou a velmi dobrým poměrem cena/výkon.

Do koncernu Goodyear patří také značky pneu Dunlop, Sava, Fulda a Debica. Kvalita, na kterou se můžete spolehnout: pneumatiky společnosti Goodyear byly za posledních 5 let testovány nezávislými evropskými časopisy se zaměřením na pneumatiky, a ty dosáhly skvělých výsledků. Má nyní zastoupení na šesti kontinentech s ročními tržbami více než 15 miliard dolarů. Letní, zimní i celoroční osobní a užitkové pneumatiky Goodyear jsou nejen inovativní, ale také skvěle hodnoceny odborníky. Goodyear je platinovým partnerem FC Bayern Mnichov. Již v roce 1926 se stal GoodYear největší gumárenskou společností na světě. Značka v minulosti vyráběla také pneumatiky pro různé závodní vozy. Značkové Pneu Goodyear pro nejvyšší bezpečnostní standardy na cestách. Goodyear je největším výrobcem pneumatik na světě, má zastoupení na šesti kontinentech. Společnost Goodyear Tire & Rubber Company vznikla již v roce 1898. Frank Seiberling pojmenoval společnost po Charlesu Goodyearovi, který vynalezl proces vulkanizace. Kromě pneumatik značky Goodyear vyrábí také několik dalších renomovaných značek, včetně pneumatik Dunlop, Fulda, Sava a Debica. Goodyear, světový výrobce prémiových pneumatik a FC Bayern Mnichov a nejúspěšnější tým německé Bundesligy, od roku 2016 vstoupili do platinového partnerství.

Nový EU štítek

EU
Goodyear
185/75 R16 104/102R
B
C
71 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Nahoru