Vážení zákazníci, Kvůli velkému sezónnímu vytížení našich dopravců může docházet ke zpoždění Vašich zásilek, za což se Vám omlouváme. Děkujeme za pochopení.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Michelin Agilis 3

Rozměry
Šířka
225
Profil
70
Průměr
R15
112S
C

Díky lepší konstrukci pneumatiky Michelin Agilis 3 budou mít dodávky o 20% nižší spotřebu energie. Inovativní směs kaučuku s optimalizovaným dávkováním sazí a oxidu křemičitého přispívají k bezpečnosti pneumatiky během...
Více informací

Letní -40%
Agilis 3

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -40%

Díky lepší konstrukci pneumatiky Michelin Agilis 3 budou mít dodávky o 20% nižší spotřebu energie. Inovativní směs kaučuku s optimalizovaným dávkováním sazí a oxidu křemičitého přispívají k bezpečnosti pneumatiky během brzdění za mokra po celou dobu životnosti Michelin Agilis 3. Pneumatika Michelin Agilis 3 pro lehká nákladní vozidla navazuje na loni představenou pneumatiku Michelin Agilis CrossClimate. Skvělých hodnot pneumatiky Michelin Agilis 3 bylo dosaženo díky technologii EverGrip. Michelin uvádí, že se po 20 000 kilometrů sníží emise CO2 o sto kilogramů, to odpovídá snížení spotřeby paliva o 0,12 litrů na 100 kilometrů a úspoře 100 euro, tedy zhruba 2500. Výrobce zdůrazňuje třídu A na EU štítku v hodnocení brzdného výkonu na mokré vozovce. Třetí řada modelu Agilis váží v průměru o kilogram méně než její předchůdce, v některých rozměrech je rozdíl až 1,7 kilogramů. Gumová směs s vysokou odolností proti oděru a patentovaná technologie brání zachycení kamenů v běhounu. Drážky ve tvaru písmene U pak přináší více svislých bočních bloků běhounu pro vyšší kontaktní plochu v hloubce běhounu 2 mm. Nový model poskytuje bezpečnost na mokrých silnicích a vynikající energetickou účinnost. Brzdný výkon je vysoký až dokud není dosaženo TWI pneumatiky (indikátor opotřebení běhounu pneumatiky prozraující, že pneu už nemá vzorek hloubky 1,6 mm).

Pneumatika Michelin Agilis 3 si drží vlastnosti po celou dobu své životnosti a Michelin dokonce uvádí, že se některé výkonové charakteristiky zlepšují s opotřebením pneumatik, je to brzdný výkon na suché vozovce a spotřeba paliva. Ty pak totiž mohou pneumatiku Michelin Agilis 3 poškodit, často i neopravitelně; výrobce použil stejnou ochranu i na bočnicích, toto řešení už bylo uplatněno u modelu Agilis CrossClimate. Brzdné vlastnosti na mokru se sice v průběhu životnosti pneumatiky Michelin Agilis 3 zhoršují, ale není to důvod k obavám. Nový vzorek pneumatiky Michelin Agilis 3 obsahuje zejména hluboké drážky, které souvisí s pružnými bloky běhounu a tedy s vynikající ovladatelností vozidla na mokru. Michelin se zavázal dodržovat principy trvale udržitelného rozvoje, jinými slovy účinnější využívat suroviny a zdroje při zachování vynikajícího výkonu po celou dobu životnosti pneumatiky Michelin Agilis 3. Dlouhé životnosti pneumatika Michelin Agilis 3 dosahuje zejména díky dvěma technologiím vyvinutým pro pneumatiky nákladních vozidel.

EU štítek

EU
A
B
72 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru