Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • A - všechny, Městský

Barum BC 31

Rozměry
Šířka
275
Profil
70
Průměr
R22.5
148/145J
TL, 16PR, M+S, 3PMSF

Nákladní pneumatika Barum BC 31 pro městský provoz. Pneumatiky Barum BC 31 jsou kvalitní pneu za dobrou cenu. Nákladní městská pneumatika Barum BC 31, specialista na městské autobusy. Rovnoměrné opotřebení...
Více informací

-27%
BC 31

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

-27%

Nákladní pneumatika Barum BC 31 pro městský provoz. Pneumatiky Barum BC 31 jsou kvalitní pneu za dobrou cenu. Nákladní městská pneumatika Barum BC 31, specialista na městské autobusy. Rovnoměrné opotřebení pneumatiky Barum BC 31 a tichá jízda. Dobré jízdné vlastnosti a nízká hlučnost. Použití pásového dezénu přináší rovnoměrné opotřebení a vynikající kilometrový výkon pneumatiky Barum BC 31. Autobusová pneumatika pro zimní podmínky pro všechny osy. Snižuje výstupní výšku autobusu. Zesílená bočnice zajišťuje odolnost proti poškození pneumatiky. Nadprůměrná odolnost proti poškození bočnice. Pneumatika Barum BC 31 je určená pro provoz městských autobusů. Pneumatiky Barum BC 31 je česká značka nákladních pneu určená pro provoz městských autobusů. Vynikající kilometrový výkon pneumatiky a tiché odvalování. Pásový dezén se vyznačuje vysokou životností a tichou jízdou. Autobusové pneumatiky Barum BC 31 s dobrými zimními vlastnostmi určené pro všechny osy.

Barum je značka, která působí na trhu pneumatik již více než 70 let. Za tuto dobu získaly pneumatiky Barum prestiž na celém světě díky bohatým zkušenostem, výrobním know-how a spolehlivosti. Výrobní závod v Otrokovicích je v současnosti největší výrobní jednotkou v Evropě. Splnili jsme ty nejnáročnější mezinárodní audity kvality výroby a obstáli jsme na výbornou i při interních auditech nejprestižnějších výrobců automobilů jako je Volvo, BMW, VW, Škoda, Renault, Ford či Peugeot. Naše znalosti a výrobní dovednosti se odráží i ve filozofii naší značky. Výrobky Barum se snaží poskytnout svým zákazníkům ten nejlepší poměr mezi cenou a výkonem. Kromě ostatních špičkových vlastností, prokázaných v testech nezávislých časopisů a autoklubů, poskytují naše pneu vysoký kilometrový výkon. Barum vyrábí pneumatiky v nejmodernějších závodech v Evropě pod záštitou silné skupiny Continental AG. Barum patří k nejúspěšnějším výrobcům pneumatik ve střední Evropě a jeho slogan hovoří jasně: Chytrá volba.

EU štítek

EU
C
D
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Certifikát

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru