Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Vodící (řízená)/Všechny
  • Prémiová kvalita

Hankook AW02

Rozměry
Šířka
385
Profil
55
Průměr
R22.5
160K
M+S 3PMSF

Pneu vhodné pro nákladní automobily. Pneumatika Hankook AW02 je vyvinutá pro řízené osy nákladních vozidel s možností montáže na všechny pozice. Zimní pneumatika Hankook AW02 zaručuje optimální vyváženost mezi přilnavostí...
Více informací

-25%
AW02

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

-25%

Pneu vhodné pro nákladní automobily. Pneumatika Hankook AW02 je vyvinutá pro řízené osy nákladních vozidel s možností montáže na všechny pozice. Zimní pneumatika Hankook AW02 zaručuje optimální vyváženost mezi přilnavostí za mokra a spotřebou paliva. Dostupné rozměry pouze se širokými běhouny, které poskytují lepší vlastnosti řízení, a 5 drážek ve tvaru cik-cik pro lepší trakci a vlastnosti pneumatiky Hankook AW02 na mokru. Pneumatiky Hankook AW02 jsou zcela nový dezén určený do náročných zimních podmínek pro řízené nápravy. Navíc 3D lamely v běhounu poskytují hned dvě důležité vlastnosti - na jednu stranu zajišťují rovnoměrnější opotřebení běhounu, což přináší vyšší kilometrový výkon, a na druhou stranu, ve spojení s jedinečným polootevřeným provedením ramene pneumatiky Hankook AW02, umožňují lepší trakci na zledovatělé a zasněžené vozovce.

Kvalitní pneumatika za dobrou cenu. Jednotlivé bloky pneumatiky Hankook AW02 jsou propojené můstky, které blokům poskytují vyšší stabilitu pro dosažení ještě lepší ovladatelnosti a stabilně vysokého výkonu. Vysoký kilometrový výkon s výbornými trakčními vlastnostmi ve spojení s nízkým valivým odporem činí pneumatiky Hankook AW02 pro zákazníky velmi atraktivní. Dobré jízdné vlastnosti a nízká hlučnost. Dezén obsahuje 3D lamely díky nímž je zajištěna lepší trakce pneumatiky Hankook AW02 na sněhu a ledu a rovnoměné rozložení síly. Tvar dezénu s pěti hlavními odvodovými drážkami poskytuje vynikající ochranu před vznikem aquaplaningu. Běhoun nového zimního speciálu Hankook AW02 je extra široký pro dosažení co nejširší styčné plochy s vozovkou, čímž je zajištěna lepší ovladatelnost vozidla.

EU štítek

EU
C
C
70 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru