Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Poháněná

Matador D HR 4

Rozměry
Šířka
315
Profil
80
Průměr
R22.5
156/150L
M+S, TL, Náprava:D

Pneumatika Matador D HR 4 vyniká vysokým kilometrovým výkonem moderním designem vzorku. Řada nákladních pneumatik HR 4 nabízí zvýšený kilometrový výkon a sníženou spotřebu paliva.

MATADOR...
Více informací

-16%
D HR 4

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

-16%

Pneumatika Matador D HR 4 vyniká vysokým kilometrovým výkonem moderním designem vzorku. Řada nákladních pneumatik HR 4 nabízí zvýšený kilometrový výkon a sníženou spotřebu paliva.

MATADOR D HR 4 Matador vyrábí kvalitní pneumatiky za přijatelnou cenu. Vyrábí pneu pro osobní a užitková, sportovní, offroad, lehké nákladní i nákladní automobily. Nová vnitřní guma vybavená novým a inovativním systémem, který snižuje průnik plynů až o 50 % a prodlužuje zachování správného huštění pro lepší odolnost a protektorovatelnost pneumatiky.

Vysoký kilometrový výkon, vynikající trakce, lepší odolnost, technologické benefity, nová vnitřní guma. Pneumatika s novým typem dezénu je určená pro užitkové automobily jezdící v regionální, dalniční a smíšené dopravě. Těžká nákladní regionální pneumatika má maximální záběr a minimální opotřebení. Kompaktní vyztužení patky s vysokou hustotou vláken zvyšuje odolnost pneumatiky. Minimalizuje tak možnosti deformací bočnic, a z toho plyne menší únava materiálu. Matador je značka skupiny CONTINENTAL. Ideální pro dnešní náročnou dopravu na regionálních silnicích a dálnicích.

EU štítek

EU
C
D
75 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Certifikát

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru