Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Arivo Winmaster ARW 6

Rozměry
Šířka
195
Profil
70
Průměr
R15
104/102R
C

Vzor středového bloku pneumatiky Arivo Winmaster ARW 6 zajišťuje tuhost jízdy na suché a mokré vozovce. Husté klikaté bloky zvyšují protiskluzovou schopnost pneumatiky Arivo Winmaster ARW 6 na zledovatělé silnici....
Více informací

Zimní -12%
Winmaster ARW 6

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní -12%

Vzor středového bloku pneumatiky Arivo Winmaster ARW 6 zajišťuje tuhost jízdy na suché a mokré vozovce. Husté klikaté bloky zvyšují protiskluzovou schopnost pneumatiky Arivo Winmaster ARW 6 na zledovatělé silnici. Vnější drážka pneumatiky Arivo Winmaster ARW 6 zlepšuje schopnost tání sněhu a přilnavost ledu. Svislé drážky snižují zatížení sněhem a vytvářejí síťový efekt mezi pneumatikou Arivo Winmaster ARW 6 a sněhem. Pneumatika Arivo Winmaster ARW 6 má klínový vzor: Malý klín na vnitřní straně poskytuje vynikající odolnost proti skluzu a přilnavost. Tento design nabízí vynikající výkon z hlediska horizontální tuhosti a manévrovatelnosti. Vylepšený design pneumatiky Arivo Winmaster ARW 6: Revidovaná konstrukce poskytuje maximální trakci, když jsou drážky v kontaktu s ledem, a udržuje tuhost bloku, když jsou drážky uzavřeny. Zesílená struktura. Pneumatiky Arivo Winmaster ARW 6 poskytují vynikající ovladatelnost a brzdění a zvyšují přilnavost na ledu.. 3D rameno: Trojrozměrný design ramen pneumatiky Arivo Winmaster ARW 6 zvětšuje kontaktní plochu a odstraňuje sníh na ramenech díky speciální konstrukci žebříku při válcování. Lepší přilnavost. Zlepšete jízdní stabilitu a bezpečnost. Zajišťují bezpečnost jízdy lisováním a odklízením sněhu za jízdy.

Arivo je klasické slovo pro příjezd, což znamená „Kamkoli jdete, naše pneumatiky vás zavedou do cíle.“ Vzhled a originalita značky Arivo pochází z Velké Británie. ARIVO TIRE se vyrábí pro osobní automobily, SUV, lehká nákladní vozidla a užitková vozidla s vlastní jedinečnou řadou, která se díky moderní evropské konstrukci a výrobní technologii rychle rozšiřuje. Všechny pneumatiky mají přísnou kontrolu kvality a získaly certifikaci systému managementu kvality ISO9001 a ISO / 16949. Odpovědnost za výrobek zaručuje společnost Jordan & Jordan Insurance Group (USA). Společnost Arivo se zavázala poskytovat vysoce kvalitní pneumatiky a výjimečné služby našim zákazníkům po celém světě. Posláním společnosti Arivo je poskytovat efektivní jízdní zážitky a pneumatiky pro každodenní požadavky.
Nejlepší zážitek z jízdy je dostat se do cíle pomocí bezpečnosti, kvality a efektivity ARIVO.

EU štítek

EU
C
E
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Nahoru