Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Bridgestone Blizzak W810

  • Přejít na testy pneumatiky
Rozměry
Šířka
185
Profil
75
Průměr
R16
104R
C

Odolná pneu pro střední a těžká užitková vozidla. Inovativní dezén udrží auto ve správné stopě i na kluzkém povrchu. Nově vyvinutá zimní směs pneumatiky Bridgestone Blizzak W810, kombinace dezénových bloků...
Více informací

Zimní -48%
Blizzak W810
5 725 Kč 2 978 Kč Cena s DPH Momentálně nedostupné

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní -48%

Odolná pneu pro střední a těžká užitková vozidla. Inovativní dezén udrží auto ve správné stopě i na kluzkém povrchu. Nově vyvinutá zimní směs pneumatiky Bridgestone Blizzak W810, kombinace dezénových bloků a bočních lamel zajišťuje optimální trakci a krátkou brzdnou dráhu na zasněžených silnicích. Kompaktní ramenní bloky pneumatiky Bridgestone Blizzak W810 spolu s blokovým typem dezénu snižují nestejnoměrnost opotřebovávání a zvyšují kilometrový výkon. Optimalizovaná zimní směs pneumatiky Bridgestone Blizzak W810 zkracuje brzdnou dráhu, prodlužuje kilometrový výkon a snižuje valivý odpor, to zaručuje, že vozidlo i vaše náklady zůstanou vždy pod kontrolou. Přesazené bloky dezénu spolu s průběžným středovým žebrem redukuje hluk pneumatik Bridgestone Blizzak W810 i při jízdě na suché vozovce. Moderní konstrukce dezénu, vynikající jízdní vlastnosti pneumatiky Bridgestone Blizzak W810 v zimních podmínkách a vysoký kilometrový výkon. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatik Bridgestone Blizzak W810 znamená kratší brzdnou dráhu na sněhu. Krátká brzdná dráha a optimální trakce na sněhem pokrytých vozovkách. Vyšší bezpečnost v zatáčkách i na mokrém povrchu. Široké obvodové drážky pneumatik Bridgestone Blizzak W810 zaručují, vysokou přilnavost a stabilní jízdní vlastnosti na zimních vozovkách. Profil pláště pneumatiky s plochým nárazníkem snižuje možnosti vzniku smyku. Robustní ramenní bloky a kompaktní bloková struktura ve středové sekci pneumatiky Bridgestone Blizzak W810 dezénu zlepšují směrovou stabilitu i při zatáčení na mokré vozovce.. Nejdůležitější vlastnosti a charakteristiky pneumatik Bridgestone Blizzak W810: Rychlý odvod vody a rozbředlého sněhu, dobrý záběr na sněhu, jízdní stabilita a vysoký kilometrový výkon, vysoká bezpečnost a nízké náklady. Diagonální ramenní drážky odvádějí vodu a rozježděný sníh z místa kontaktu pneumatiky Bridgestone Blizzak W810 s vozovkou a zlepšují tak brzdné a záběrové vlastnosti. Potenciál k úsporám paliva jako výsledek sníženého valivého odporu pneumatik Bridgestone Blizzak W810.

V rámci svého regionu provozuje Bridgestone 14 závodů pro výrobu pneumatik a souvisejících produktů, významné vývojové a výzkumné centrum a zkušební polygon. Bridgestone je největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů. Sídlo společnosti je v Praze. Bridgestone Europe má zastoupení ve více než 60 zemích s celkem více než 18 200 zaměstnanci. Bridgestone Europe se sídlem v Belgii je stoprocentní dceřinou firmou Bridgestone Corporation, největší společnosti na světě v odvětví výroby pneumatik a gumárenských produktů na světě, se sídlem v Tokiu. Prémiové pneumatiky společnosti Bridgestone Europe se prodávají na celém světě. V České republice působí Bridgestone od roku 1994 a dodává sem kompletní řadu osobních, nákladních, motocyklových, zemědělských a stavebních pneumatik značek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Prémiové zimní pneumatiky Bridgestone jsou ideální volbou pro bezpečnou jízdu nástrahami zimy.

EU štítek

EU
C
F
75 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru