Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Nokian Tyres Snowproof C

Rozměry
Šířka
195
Profil
65
Průměr
R16
104T
C

S hodnocením A v přilnavosti na mokru se řadí mezi nejlépe hodnocené pneumatiky, které jsou na trhu aktuálně k dispozici. Profil pláště pneumatiky s plochým nárazníkem snižuje možnosti vzniku smyku....
Více informací

Zimní -41%
Snowproof C

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní -41%

S hodnocením A v přilnavosti na mokru se řadí mezi nejlépe hodnocené pneumatiky, které jsou na trhu aktuálně k dispozici. Profil pláště pneumatiky s plochým nárazníkem snižuje možnosti vzniku smyku. Diagonální ramenní drážky odvádějí vodu a rozježděný sníh z místa kontaktu pneumatiky Nokian Snowproof C s vozovkou a zlepšují tak brzdné a záběrové vlastnosti. Nejdůležitější vlastnosti a charakteristiky: Bezpečná a stabilní ve všech zimních podmínkách, včetně čerstvého a rozbředlého sněhu, vynikající životnost, větší kilometrový výkon a maximální odolnost, větší jízdní komfort a snížená hlučnost a patentovaná technologie aramidových bočnic. Pneumatika Nokian Snowproof C vyniká skvělou přilnavostí za mokra, čímž pomáhá předcházet aquaplanningu. Pneumatika Nokian Snowproof C je i při narůstajícím počtu ujetých kilometrů odolná vůči vysokému zatížení a opotřebení a zaručuje tak vynikající kilometrovou životnost. Robustní ramenní bloky a kompaktní bloková struktura ve středové sekci pneumatiky Nokian Snowproof C dezénu zlepšují směrovou stabilitu i při zatáčení na mokré vozovce. Nová Nokian Snowproof C je bezpečná a spolehlivá zimní pneumatika určená speciálně pro užitková vozidla s vyšší hmotností. Koncept Alpine Sense Grip nabízí kombinaci prvotřídní přilnavosti a zároveň předvídatelných a vyvážených jízdních reakcí pneumatiky Nokian Snowproof C na sněhu, sněhové břečce a mokru. Skvěle přilne k suché i mokré vozovce a zajistí vám kratší brzdnou dráhu. Nová Nokian Snowproof C je bezpečná a spolehlivá zimní pneumatika Nokian Snowproof C určená speciálně pro užitková vozidla s vyšší hmotností. Pneumatika Nokian Snowproof C vyniká především svou bezpečností v zimních podmínkách, komfortem a odolností. Díky vynikající přilnavosti na čerstvém i rozbředlém sněhu a za deště zaručuje pneumatika Nokian Snowproof C vyspělou bezpečnost při každodenních jízdách. Pneumatika Nokian Snowproof C zajišťuje vyspělou bezpečnost při každodenních jízdách a zaručuje vynikající zimní přilnavost na čerstvém i rozbředlém sněhu a za deště. Inovativní dezén udrží auto ve správné stopě i na kluzkém povrchu. Pneumatika Nokian Snowproof C byla vyvinuta tak, aby i při narůstajícím počtu ujetých kilometrů byla odolná vůči vysokému zatížení a opotřebení a zaručovala tak vynikající kilometrovou životnost.

Nokian se stal specialistou a odborníkem na zimní pneumatiky hlavně díky svým dlouholetým zkušenostem s tvrdou severskou zimou. Firma Nokian jako první uvedla na trh zimní pneumatiku s hodnotami AA ve spotřebě paliva a přilnavosti na mokré vozovce. Pneumatiky Nokian se vyrábí pro osobní vozy, lehká nákladní auta i stroje. Díky testům pneumatik v extrémních podmínkách je o společnosti Nokian známo, že je specialistou na pneumatiky do náročného prostředí. Zaměřují se na jízdu v extrémních podmínkách napříč všemi ročními obdobími a také jejich letní pneumatiky pravidelně vyhrávají testy. Nokian patří mezi pár výrobců, kteří vyrábějí nahrotované gumy pro zimní provoz. Další centrum má v jižním Finsku, kde pro změnu testuje pneumatiky určené pro letní provoz. Pokud jezdíte často horskými oblastmi, pak jsou pro vás pneumatiky Nokian tou nejlepší volbou. Na severu Finska za polárním kruhem si postavil moderní testovací centrum, kde probíhají testy nejnovějších pneumatik v drsných přírodních podmínkách.

Nový EU štítek

EU
Nokian Tyres
195/65 R16 104T
B
D
73 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Nahoru