Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Semperit Van-Grip 3

Rozměry
Šířka
195
Profil
75
Průměr
R16
107/105R
C

Semperit Van-Grip 3 je zimní pneumatika navržená pro dodávky a lehká užitková vozidla, která poskytuje vynikající výkonnost v chladných podmínkách, včetně sněhu, ledu a mokrých silnic. Pneumatika vyniká několika klíčovými...
Více informací

Zimní -40%
Van-Grip 3

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní -40%

Semperit Van-Grip 3 je zimní pneumatika navržená pro dodávky a lehká užitková vozidla, která poskytuje vynikající výkonnost v chladných podmínkách, včetně sněhu, ledu a mokrých silnic. Pneumatika vyniká několika klíčovými technologiemi, které ji činí ideální pro zimní použití. Za prvé, používá speciální směs, která zůstává měkká a ohebná i v chladných teplotách, což zajišťuje výborný úchop a trakci na sněhu a ledu. Dále má unikátní vzorek dezénu, který je navržen tak, aby maximalizoval trakci a minimalizoval riziko "aquaplaningu" na mokrých silnicích. Kromě toho má konstrukci s vyztuženou bočnicí, což přispívá k zvýšené stabilitě a ovladatelnosti za všech podmínek.

Semperit Van-Grip 3 je oblíbenou volbou majitelů dodávek a lehkých užitkových vozidel, kteří žijí v oblastech s chladnými zimami nebo potřebují pneumatiku, která může poskytovat spolehlivý výkon v zimních podmínkách. Pneumatika je také ideální volbou pro podniky, které potřebují pneumatiku, která může poskytovat spolehlivý výkon v zimních podmínkách.

Pokud hledáte zimní pneumatiku pro svůj dodávkový vůz nebo lehké užitkové vozidlo, Semperit Van-Grip 3 je skvělou volbou. Nabízí vynikající výkonnost v chladných podmínkách, zvyšuje bezpečnost a sebejistotu při zimním řízení a snižuje riziko nehod.

Nový EU štítek

EU
Semperit
195/75 R16 107/105R
C
E
73 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Certifikát
Nahoru