Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Yokohama WY 01

  • Přejít na testy pneumatiky
Rozměry
Šířka
215
Profil
60
Průměr
R16
103/101T
C

Díky speciálnímu lamelovému systému i nové silikonové směsi vykazují pneumatiky Yokohama WY 01 výborné jízdní vlastnosti. Zimní dodávkové pneumatiky Yokohama WY 01. Výborné vlastnosti pneumatiky Yokohama WY 01 na sněhu...
Více informací

Zimní
WY 01

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní

Díky speciálnímu lamelovému systému i nové silikonové směsi vykazují pneumatiky Yokohama WY 01 výborné jízdní vlastnosti. Zimní dodávkové pneumatiky Yokohama WY 01. Výborné vlastnosti pneumatiky Yokohama WY 01 na sněhu i ledu, odolnost vůči aquaplaningu a dobré chování na suchu dělají z této pneumatiky ideální volbu pro naše klima. Pneumatiky Yokohama WY 01 využívají stejnou technologii jako ostatní pneumatiky třídy W drive. Pneumatiky Yokohama WY 01 jsou celoroční pneumatiky pro užitková vozidla. Speciální šípový tvar a rozmístění drážek značně zesílil stabilitu, pneumatika funguje jako nůž prořezávající se sloupcem vody a tím má dostatek možností mít neustálý kontakt s podkladem. Robustní bloky pneumatiky Yokohama WY01 zaručují dobrý záběr a výborný kilometrový výkon.

Široké kanálky co nejrychleji odvádí co nejvíce vody z dezénu, ale také je značně snížen valivý odpor pneumatik a pneu je méně náchylná k deformaci vznikající ve vysokých rychlostech. Dezén je konstruován tak aby potlačil hladinu hluku a optimalizoval rovnoměrné opotřebení bloků. Pneumatika Yokohama WY 01 se vyznačuje vysokým jízdním komfortem a nízkou úrovní hluku. Pneumatiky Yokohama WY 01 byly vyvíjeny s důrazem na maximální přilnavost i v tom nejhorším počasí tak, aby zákazníci mohli pneumatiky Yokohama WY 01 využívat bez přerušení i během zimních měsíců.

EU štítek

EU
B
F
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru