Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Upřesnit parametry

Japonská značka Bridgestone je největším výrobcem pneumatik na světě. Svému prvenství vděčí především díky bezkonkurenční kvalitě svých pneumatik, o které se ostatně můžete sami přesvědčit.

Bridgestone – to jsou pneumatiky šampiónů

Každý výrobce pneumatik má svůj vlastní příběh, firma Bridgestone ho začala psát v roce 1931 v Japonsku, odkud značka pochází. Dlouhou dobu bylo Bridgestone největším tamním výrobcem, v roce 2006 však přišla změna a společnost se stala největším výrobcem pneumatik na světě!

Jejich kvalitu dokazuje mimo jiné fakt, že mezi lety 1997 a 2010 dodávala firma Bridgestone pneumatiky pro světový šampionát vozů formule 1. Výrobce do světa pneumatik postupně přinášel i nejrůznější inovace, které postupně přebírali další společnosti.

Můžete si být jistí, že Bridgestone dodává kvalitní pneumatiky. Podívejte se, jak si vedly v náročných testech pneumatik a prohlédněte si ty nejprodávanější rozměry pneumatik Bridgestone. Díky bohatě zásobenému skladu je velmi pravděpodobné, že vám vybrané pneumatiky Bridgestone odešleme do 24 hodin. Obujte svému autu pneumatiky stojící za úspěchem mnoha mistrů světa i vy!

Jak jsme již uvedli výše, Bridgestone je největším výrobcem pneumatik na celém světě. Proto nepřekvapí, že nabízí nepřeberné množství modelů pro vozidla všech velikostí, tvarů i zaměření. Na své si proto přijdou majitelé dodávek, řidiči rodinných kombíků i nezkrotní motorkáři.

Na poli pneu pro osobní vozy patří mezi nejoblíbenější modely Bridgestone B250. Řidiči si na nich cení zejména dobrých jízdních vlastností za mokra, a tudíž i bezpečné jízdy. Na zimu pak většina z nich přezouvá na Bridgestone Blizzak LM32. Důvodem jsou její výborné jízdní vlastnosti a krátká brzdná dráha na suché i mokré vozovce. A stejně tak její dlouhá životnost.

Majitelé užitkových vozů si nejčastěji pořizují pneumatiky Bridgestone R660, které se vyznačují (tak jako naprostá většina produkce značky Bridgestone) prémiovou kvalitou. Volí je nejen kvůli dobrým jízdním vlastnostem, ale také kvůli jejich hospodárnosti – pneumatiky mají dlouhou životnost a snižují spotřebu paliva.

Bridgestone byl mezi lety 2009 a 2015 výhradním dodavatelem pneumatik pro seriál MotoGP. Tyto zkušenosti samozřejmě zužitkoval nejen pro vývoj závodních moto pneu, ale i při výrobě pneu pro běžnější užití.

Po druhé světové válce Bridgestone dokonce nějakou dobu vyráběl vlastní motocykly. Mnohem větší zisk však společnosti plynul z prodeje silničních moto pneu konkurenci (především dalším japonským firmám, jako je Honda, Suzuki nebo Yamaha). Proto bylo rozhodnuto výrobu motorek ukončit a napnout veškeré síly do vývoje pneu. Čas ukázal, že se tato snaha vyplatila – Bridgestone je v tomto odvětví momentálně globální jedničkou.

Anglický název tohoto japonského výrobce vznikl překladem jména jeho zakladatele – Šódžiró Išibašiho. Išibaši totiž japonsky znamená „kamenný most“, z čehož byl anglicky transpozicí vytvořen právě název Bridgestone (mostní kámen).

Nahoru