Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Upřesnit parametry

Italský výrobce pneumatik Pirelli dbá i na nejmenší detaily. Užijte si i vy jízdu s elegantními pneu Pirelli – a to ať už řídíte auto, nebo motorku.

Pirelli – pneumatiky pro formule, SUV i motorky

Světoznámá společnost Pirelli byla založena v Itálii, konkrétně v Miláně v roce 1872. Od té doby chrlí do světa jednu pneumatiku za druhou. Aby také ne, vždyť se jedná se o pátou největší společnost vyrábějící pneumatiky na světě. A Pirelli sbírá také úspěchy ve světě motosportu.

Vůbec poprvé se pneumatiky Pirelli objevily na závodní dráze v roce 1913. O dvě dekády později, konkrétně v roce 1933, si značka Pirelli zapsala první vítězství při automobilových závodech a tohoto sportu se Pirelli drží i dnes, od roku 2011 je totiž výhradním dodavatelem pneumatik pro světový šampionát vozů formule 1.

Obujte pneumatiky šampionů i na své auto! Objednejte si pneu Pirelli ještě dnes. Mezi nejprodávanější zimní pneumatiky Pirelli patří pneu s rozměry 195/65 R15, hodí se i vám?

Logo značky Pirelli si veřejnost spojuje nejspíše hlavně se závody F1, firma však nabízí širokou nabídku pneu pro všechny druhy vozidelobutí pro užitkové vozy, SUV, off-roady nebo běžná osobní auta.

Nejoblíbenější řadou zimních pneu značky Pirelli jsou Cinturato Winter. Vynikají maximální přilnavostí na zasněženém a zledovatělém povrchu i šetrností k životnímu prostředí a jsou určené především pro kompaktní městské vozy.

Mezi letními pneumatikami bodují Pirelli PZero, které řidičům poskytují prémiovou kvalitu díky asymetrickému dezénu, snadnému brzdění i odolnosti proti aquaplaningu.

Z čeho vybírat mají také řidiči SUV a off road vozů. Mezi nejoblíbenější modely v této kategorii patří například Scorpion Verde All Season. Důvodem je jejich ve všech směrech novátorské technologické řešení a ekologická šetrnost, aniž by výrobce slevoval z bezpečnosti a výkonnosti pneumatik.

Samozřejmě ale nesmíme zapomenout na moto pneu, které jsou důležitou součástí nabídky značky Pirelli. Koneckonců, doporučují je i přední výrobci motocyklů. Není se čemu divit – technici a designéři firmy Pirelli s nimi úzce spolupracují, aby společně vždy vyvinuli co nejvyváženější finální produkt. A to nejen pokud jde o závodní moto pneu.

Italská firma se však kromě dodávání pneumatik pro závody F1 zapsala do širokého povědomí většiny lidí  také vydáváním slavného kalendáře Pirelli. Ten obsahuje umělecké akty slavných modelek a celebrit a spojují se s ním i charitativní dražby. Možná trochu překvapivě (nezapomínejme, že Itálie je země žijící fotbalem) sponzoruje značka Pirelli také hokejové mistrovství světa.

Zajímavost na závěr: v současnosti se firma Pirelli specializuje výhradně na výrobu pneumatik, dříve se ale věnovala například i módě, obnovitelným zdrojům energie nebo udržitelné dopravě.

Nahoru