Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Upřesnit parametry

Pneumatiky Nokian jsou vyvíjeny tak, aby vydržely v extrémních podmínkách dalekého severu. Vysoká výdrž je proto poznávacím znamením jak zimních, tak letních pneumatik této finské značky.

Nokian – pneumatiky zocelené tvrdým severem

Z finského města Nokia pochází nejen světoznámá značka mobilních telefonů, ale také výrobce pneumatik Nokian. Drsné severské prostředí klade vysoké nároky na výdrž produktů – telefony Nokia jsou proto pověstné svojí odolností a stejně tak je tomu u pneumatik Nokian.

Je proto pochopitelné, že se Nokian specializuje zejména na výrobu špičkových zimních pneumatik. Skvělé jízdní vlastnosti na mokru i sněhu, tichá jízda a celkově dobrá přilnavost jsou důvodem masové obliby zimních pneumatik Nokian mezi všemi druhy řidičů.

Mezi zimními pneumatikami jsou pak obzvlášť oblíbené modely Nokian HKPL R2, Nokian WR D3 a Nokian WR D4. O kvalitách zimních pneumatik Nokian svědčí také fakt, že drtivá většina exportu této značky směřuje do Skandinávie, Ruska a Kanady.

Letní pneumatiky značky Nokian ovšem za těmi zimními nijak nezaostávají. Řidiči nejčastěji volí model Nokian iLine, který zajišťuje nadstandardní jízdní vlastnosti při zachování přijatelné pořizovací ceny. Populární variantou jsou také celoroční pneumatiky, díky kterým nebudete muset myslet na výměnu sezónních pneu.

Pro řidiče větších vozů pak má Nokian v nabídce nepřeberné množství kvalitních letních i zimních pneu pro SUV, stejně jako odolné pneumatiky pro užitkové vozy.

Nahoru