Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Siren7 – systém proti srážce se zvěří

Jak Siren7 funguje a co dělá?

Plašič zvěře Siren7 funguje jako pasivní prvek, pracuje zcela samostatně bez jakéhokoliv elektrického napájení. Vydává extrémně silný zvuk až 120 decibelů a upozorňuje zvěř na blížící se automobil či motocykl. Funguje na bázi proudění vzduchu neboť uvnitř zařízení se nachází důmyslná a do deatailu propracovaná síť membrán. Právě díky nim je systém Siren7 mimořádně hlučný. Tyto zvuky se silou 120 decibelů jsou ovšem určeny pouze těm, komu patří a tím je právě ohrožená zvěř, která částo migruje přes cesty.

Z čeho je Siren7 vyroben?

Systém Siren7 je vyroben z karbonu a zasazen do precizního designu, díky čemuž je lehký a pevný. Také proto pro jeho instalaci postačí kvalitní oboustraná lepící páska a není potřeba žádného vrtání či zasahování do vašeho automobilu či motocyklu.

Dosah zařízení až 300 metrů

Důmyslně propracovaná píšťalka varuje zvěř až v okruhu 300 metrů od vozidla, což je jednoznačně více než dostačující vzdálenost k tomu, aby na 100% zabránila srážce. Výrobce myslel také na to, aby plašička zvěře Siren7 nebyla zdraví škodlivá. Zařízení prošlo důkladnou zkouškou a splňuje všechny potřebné normy. Nevydává zvuk permanentně, jako některé elektricky napájené plašiče, i proto nezpůsobuje nepříjemný pocit zvířeti. Zvuk, který plašička zvěře vydává nemá žádný dopad na pasažéry vozidla, a to včetně domácích zvířat. Izolace vozu samotná zabezpečí, aby si vaši mazlíčci mohli jízdu užít s vámi. Siren7 je vhodný pro jakýkoli typ vozidla, od motocyklu přes osobní až po nákladní auto. Pro všechny, kteří jezdí po cestách. Uvědomujeme si, že srážka se zvěří je zejména pro jednostopá mimořádně nebezpečná. Řidiče nechrání kapota jako v autě a při vyhýbání nebo prudkém brzdění či změně směru hrozí obrovské riziko havárie.

Prohlédněte si naše videa

Rozměry, hmotnost a materiál

Šířka 45 mm
Délka 60 mm
Výška 26 mm
Hmotnost 50 gramů
Materiál Nano Carbon

Technologie Siren7 ™ – prevence srážek s divokou zvěří

Systém plašení zvěře Siren7 se aktivuje jakmile vozidlo dosáhne rychlosti cca 70 km/h. Důvodů k tomu je hned několik. Jednak nerušíte obyvatele obcí pakliže jimi projíždíte a jednak má řidič při nižších rychlostech dostatek času zastavit při jakékoli překážce na vozovce. Toto je při rychlostech dosahující 100 km/h a více již skutečně problém. Siren7 tedy slouží hlavně jako prevence dopravních nehod. Srny, jeleni a další lesní zvěř díky včasnému varování stihnou včas opustit vozovku a nedojde ke ztrátě na životech ani ke škodám na vašem vozidle.

Montáž systému proti srážce se zvěří

Obsah krabice : 1ks systému proti srážce se zvěří, 1ks oboustranná lepící páska, 1ks utěrka

Čistou rukou odstraňte jednu z ochranných vrstev oboustranné lepící pásky (vždy ji nalepte na čistou plochu).

Nalepte lepící pásku na volné místo na spodní stranu systému proti srážce se zvěří.

Ostraňte ochrannou vrstvu z druhé strany oboustranné lepící pásky.

Místo pro nalepení očistěte pomocí přiložené utěrky. Nalepte ho na přední nárazník vozidla. V zájmu nejvyšší účinnosti ho nalepte do středu nárazníku.

Při jeho nalepení dbejte na to, aby otvor pro výstup vzduchu na zadní straně přístroje zůstal volný, anebo ho nalepte na plochu označenou písmenem Y a obrázku v kroku 2 a v nakloněné poloze ho připevněte k nárazníku.

Siren7

Nahoru