Vážení zákazníci, v pátek 21.6. máme zavřeno z provozních důvodů. Objednávky budou expedovány následující pracovní den, tedy v pondělí 24.6. Děkujeme za pochopení.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Celoroční

TyreReviews 2022

Šířka
225
Profil
45
Průměr
17

Celoroční pneumatiky se snaží být jednou pneumatikou pro každou situaci, ale jak víme, žádná pneumatika nemůže vynikat v každé kategorii, což znamená, že výrobci pneumatik často ubírají z jedné oblasti, aby byli lepší v jiné.
Která celoroční pneumatika je tedy nejlepší pro VAŠE vlastní potřeby? Abyste to zjistili, má Tyre Reviews deset nejoblíbenějších celoročních pneumatik na trhu a bude je testovat na sněhu, suchu i mokru, v oblasti hluku, komfortu a valivého odporu!

Rozměr pneumatiky, který je testován, je masově oblíbený 225/45 R17, a i když se letos v testu neobjeví žádná nová jména, jiný rozměr a jiné místo testování znamená, že pravděpodobně získáme zajímavé výsledky! Michelin Crossclimate 2 si loni došla pro vítězství v rozměru 16", bude tomu letos jinak?
Pokud je pro vás sníh důležitý, měli byste se zaměřit na pět nejlepších pneumatik.
Continental AllSeasonContact se umístil na 5. místě s odstupem necelých 5 % od nejlepšího a Goodyear Vector 4Season Gen-3 o něco málo před ním, s odstupem 4 % od vedoucího místa. Obě pneumatiky se při jízdě cítily poměrně podobně, obě byly primárně nedotáčivé s rozumnou úrovní komunikace, obě se také dobře cítily na brzdách. O kousek vpředu byla pneumatika Hankook Kinergy 4S2, která měla velmi dobrou přilnavost, ale když jste začali klouzat, dalo vám trochu více práce se z toho dostat. Kleber Quadraxer 2 měl působivou přilnavost, ve skutečnosti se cítil hodně podobně jako Conti a Goodyear, jen byl trochu více nedotáčivý, než byste chtěli. Stále však od nejlepší pneumatiky, kterou byla Michelin CrossClimate 2, dělilo 3,3 sekundy nebo 3 %. Původní CrossClimate nebyla na sněhu vždy nejlepší, protože byla opravdu zaměřená na sucho a mokro, ale u CrossClimate 2 výrazně zlepšili výkon na sněhu. Byla to doslova první liga a z hlediska přilnavosti a jízdních vlastností byla vpředu stejně daleko jako Bridgestone vzadu. Přilnavost CrossClimate 2 na sněhu je na úrovni zimních pneumatik.

Název pneumatiky Sucho Mokro Sníh Led Komfort Hlučnost Valivý odpor Opotřebení Celkové hodnocení
Michelin Crossclimate 2 - - - - - - - -
Hankook H750 Kinergy 4S 2 - - - - - - - -
Goodyear Vector 4Seasons G3 - - - - - - - -
Continental AllSeason Contact - - - - - - - -
Bridgestone Weather Control A005 EVO - - - - - - - -
Falken Euro AS 210 - - - - - - - -
Vredestein Quatrac Pro - - - - - - - -
Pirelli Cinturato All Season SF2 - - - - - - - -
Kleber Quadraxer 2 - - - - - - - -
Tomket Allyear 3 - - - - - - - -
Název pneumatiky Sucho Mokro Sníh Led Komfort Hlučnost Valivý odpor Opotřebení Celkové hodnocení
Nahoru