Vážení zákazníci, vlivem sezónního vytížení může u našich dopravců docházet ke zpoždění dodání Vaší objednávky. Prosíme Vás o shovívavost a pochopení. Děkujeme.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Letní

AutoTip 4x4 2010

Šířka
255
Profil
55
Průměr
18

Za značku se platí - s tím se leckdo smíří, ale od drahého výrobku pak očekává špičkové vlastnosti. Při několikamilionové investici do luxusního automobilu přece nemá smysl šetřit, nejlepší si zaslouží jen to nejlepší, aby mohl řidič plně využít jízdních vlastností třeba zkoušeného BMW X5.

Ale jaká je skutečnost? Odpovídají letní pneumatiky respektovaných výrobců své pověsti a ceně?

Celkové hodnocení testu se skládá z patnácti porovnání na různorodých površích od suchého přes mokrý asfalt, písek, bahno, oblázky, štěrk... Technici pochopitelně nevynechali ani discipliny simulující kritické provozní situace, především akvaplanink nebo panické brzdění. Letos bylo testováno pět plášťů v žádaném rozměru 255/55 R 18, určených pro sportovně-užitková vozidla (SUV). K potenciálním zákazníkům se tak řadí majitelé Audi Q7, BMW X5, Jeepu Grand Cherokee. Land Roveru Freelander, Mercedes Benzu ML, Nissanu Pathfinder a Murano, Porsche Cayenne nebo třeba Volkswagenu Touareg. Aby eliminovali nedůvěru k naměřeným výsledkům a někdo snad prohru nesváděl na nedokonalosti podvozkových skupin daného vozidla, sáhli technici po syspělém BMW X5 ve výborném technickém stavu.

Název pneumatiky Sucho Mokro Sníh Led Komfort Hlučnost Valivý odpor Opotřebení Celkové hodnocení
Continental CrossContact UHP 2+ 1- 2+ - - - - -
Nokian Z SUV 2 2 2 - - - - -
Dunlop SP Quattromaxx 2 2 2- - - - - -
Goodyear Eagle F1 Asymetric SUV 2+ 2- 2- - - - - -
Bridgestone Dueler H/P Sport 2- 2- 2- - - - - -
Název pneumatiky Sucho Mokro Sníh Led Komfort Hlučnost Valivý odpor Opotřebení Celkové hodnocení
Nahoru