Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Držáky telefonů pro motocykly – na které je spolehnutí?

Taky svůj mobil jen tak nepustíte z ruky a rádi byste jej měli při jízdě na motorce neustále před sebou? Pak pravděpodobně zvažujete pořízení držáku na telefon, který vám zajistí pohodlí zejména při delších cestách. Mobilní telefon vám totiž jednak poslouží jako plnohodnotná náhrada GPS navigace, jednak vám usnadní přijímání hovorů nebo výběr skladeb při propojení s vaším interkomem. Na trhu narazíte na různé typy držáků, které se liší způsobem montáže, polohováním i dalšími funkcemi. Přečtěte si, na co všechno si při výběru dát pozor.

Držák telefonu na řídítkách motocyklu

Držák na telefon se upíná na zrcátko, či na řídítka a v obou případech vám zajistí pohodlí zejména při delších cestách.

Výběr držáku na telefon podle způsobu uchycení

Na vaši mašinu můžete držák připevnit dvěma způsoby – na zpětné zrcátko, nebo na řídítka. Držáky určené pro montáž na zrcátka jsou vybavené jednoduchou kovovou ploškou s otvorem. Při montáži je potřeba nejprve zrcátko odšroubovat a po nasazení držáku znovu našroubovat. Pevným dotažením šroubů se držák telefonu stabilizuje. Takové řešení zabrání nechtěnému vypadnutí držáku a případnému odcizení, na druhé straně je možnost polohování omezená. Po nějaké době se může také šroub na zrcátku povolit a držák se začne viklat.

Typy držáků určené pro montáž na řídítka jsou podobně jako kamery na motorku vybavené různými kotvicími systémy, které zajistí pevné stažení. Levnější typy jsou celoplastové, ty dražší (a spolehlivější) pak mají odolné kovové části včetně stahovacích šroubů. Výhodou je možnost umístění na jakékoliv místo na řídítkách, aby telefon nepřekážel při pohledu na budíky. Držák také jednoduše demontujete a přehodíte třeba na jinou mašinu. S tím však roste i riziko jeho odcizení.

Pro silné mašiny vybírejte držáky s robustní konstrukcí

Oba způsoby montáže zajistí při správné konstrukci držáku stabilní uchycení mobilního telefonu. Tuhost a pevnost jednotlivých typů se však u různých modelů liší a do velké míry závisí na jejich pořizovací ceně.

Zatímco pro malý padesátkový skútr postačí lehčí a méně pevná varianta, na silnou mašinu s velkou akcelerací je důležité zvolit robustní model s velkou tuhostí. V opačném případě byste mohli o svůj telefon přijít při prvním škrtnutí stupaček v náklonu. Při výběru se proto zajímejte o použité materiály – kromě pevných plastů by měly být kvalitní držáky vybavené i kovovými díly. Důležitá je také tuhost kloubů při polohování, případně pevnost ohebných krků. Při jízdě by se držák neměl ani hnout.

Držáky s pouzdrem ochrání telefon před deštěm i prachem

Držáky na telefon se neliší jen způsobem montáže na motocykl, ale také upevněním samotného telefonu. Chcete-li mobil ochránit před deštěm, prachem, odletujícími kamínky a nečistotami, upřednostněte variantu s pouzdrem. Do něj telefon jednoduše vložíte a obrazovku budete sledovat přes průhlednou fólii, která poskytne adekvátní ochranu. Na druhé straně nebude obraz nikdy tak čistý jako při přímém pohledu na displej.

Je-li pro vás kvalita obrazu a eliminace odlesků důležitější než ochrana telefonu, pořiďte si typ s přímým uchycením na držák. V takovém případě si na výběru držáku dejte opravdu záležet, aby bylo uchycení telefonu velmi pevné a „packy“ jen tak nepovolily. Jestli ale nemáte voděodolný a prachuvzdorný mobil, raději upřednostněte variantu s pouzdrem.

Zjistěte, s jak velkými telefony si držák notuje

Mobily se vyrábí v různých velikostech od malých modelů do kapsy po typy, které svou velikostí připomínají tablet. I když se držáky na telefon konstruují jako univerzální, mají své meze. V případě varianty s pouzdrem výrobci nabízí zpravidla několik velikostí, aby v něm telefon neplaval. U typů s přímým úchopem pomocí „pacek“ je pak stanovené rozmezí rozměrů. Pokud se do něj nevejdete, mobil na motorce moc držet nebude. Než si držák pořídíte, telefon si změřte a porovnejte s parametry udávanými výrobcem držáku.

S integrovanou powerbankou vám šťáva nedojde

Pokud chcete mobil na motorce používat jenom na cestu pro rohlíky, slabá výdrž baterie vás trápit nebude. Má-li vám ale telefon sloužit jako navigace při dlouhých cestách, výdrž na jedno nabití bude nedostatečná. Proto jsou na trhu k dostání i držáky s integrovanou nabíječkou v podobě powerbanky, která se postará o průběžné dobíjení mobilu.

Levnější modely se k telefonu připojují standardně přes USB konektor, ty vyšší pak umí telefon dobíjet i bezdrátově. Jednoduše upevníte mobil do držáku a žádné připojování ani složitou manipulaci neřešíte. Samozřejmě ale musíte vlastnit telefon, který funkci bezdrátového dobíjení podporuje.

Držáky telefonů patří mezi šikovné moto vychytávky, které vám zvýší pohodlí při cestování v jedné stopě. Dejte si ale pozor, aby vás telefon při jízdě moc nerozptyloval. Dívejte se před sebe, užijte si korzování a nepodceňte výběr spolehlivých motopneumatik, se kterými při případném zaváhání svůj stroj okamžitě zastavíte.

 

Vybrat z motopneu prověřených značek

 

Zdroj fotografií: Depositphotos.com

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru