Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Sluneční brýle pro řidiče s polarizačním filtrem pro bezstarostnou letní jízdu

Přehled o dění na silnici i v jejím bezprostředním okolí je při řízení důležitý jak za hustého deště a za tmy, tak při slunečném počasí. Oslnění za jízdy zhoršuje nejen výhled, ale i pozornost řidiče a může mít katastrofální následky. Běžné sluneční brýle však nejsou vhodnou pomůckou, neboť mohou zkreslovat vnímání vzdálenosti a barvy, a mohou se naopak stát vaší slabinou.

Polarizační sluneční brýle pro řidiče

Sluneční brýle pro řidiče by měly pokrýt co největší část vašeho zorného pole a měly by vám co nejpohodlněji sedět.

Sluneční brýle na běžné nošení vás chrání před ostrým světlem a jsou také skvělým módním doplňkem. Zde ale jejich funkce končí. Při řízení je estetické hledisko to poslední, na co byste při výběru brýlí do auta měli brát zřetel. Navíc, nabídka je v dnešní době tak široká, že se nemusíte bát nutnosti pořízení neslušivého modelu. Sluneční brýle pro řidiče musí splňovat bezpečnostní požadavky a stát se podporou nejdůležitějšího smyslu pro dokonalý přehled na silnici vašeho zraku.

Sluneční brýle pro řidiče a velikost skel

U běžných slunečních brýlí velikost skel řešit nemusíte, jinak je tomu ale u brýlí na řízení. Skla by měla být co největší, aby pokryla maximum zorného pole a eliminovala nutnost otáčet hlavou. Také tvar by měl odpovídat obličeji řidiče/řidičky. Sluneční brýle pro řidiče nesmí být nepohodlné a nesmí nikde tlačit. To může odpoutávat pozornost od řízení a zvyšovat tak riziko nehody.

Barva skel u slunečních brýlí do auta

Černá, modrá, růžová a další barevná skla mohou zkreslovat barvy a důležité detaily. Sluneční brýle pro řidiče by měly mít šedá nebo hnědá skla, která tyto problémy nezpůsobují.

Polarizační brýle pro řidiče

Brýle s polarizačním filtrem jsou na řízení ideální. Tento speciální filtr odstraňuje odlesky a propouští pouze světlo potřebné k barevnému a kontrastnímu vidění, nikoli nepříjemné oslňující světlo. Polarizační brýle pro řidiče se vám budou hodit hlavně v zástavbě, kde se sluneční paprsky odráží od dalších automobilů, výloh, oken apod., ale také při projíždění kolem vodní hladiny, na mokré vozovce, která odráží světlo řidiči přímo do očí, nebo při jízdě proti zapadajícímu slunci.

Polarizační filtr však oceníte i jako cyklista, při rekreaci u vody a při každodenním nošení. Zrak nebude tolik namáhán, jako s běžnými slunečními brýlemi, a už vůbec ne tak, jako bez jakékoli ochrany.

Polarizační brýle:

  • blokují nepříjemné světlo,
  • poskytují bezproblémový výhled i za ostrého slunečního svitu,
  • chrání zrak před UV zářením,
  • umožňují ostré vidění s vykreslením detailů a sytými barvami,
  • udržují pozornost řidiče a předcházejí únavě očí.

Na to, jak důležité jsou polarizační brýle pro řidiče z hlediska bezpečné jízdy, nejsou vůbec drahé! Navíc je můžete využívat místo klasických slunečních brýlí na běžné nošení.

 

 

Zdroj obrázku: Depositphotos.com

Nahoru