Vážení zákazníci, v pátek 3.12. bude naše prodejna v Opavě z technických důvodů otevřena pouze do 14 hodin. Děkujeme za pochopení.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Zesílená
  • Doporučujeme

Michelin Crossclimate 2

  • Přejít na testy pneumatiky
Rozměry
Šířka
185
Profil
60
Průměr
R15
88V

Celoroční pneumatika pro osobní vozy Michelin Crossclimate 2 zaručuje nejvyšší bezpečnost a je vyrobena s respektem k životnímu prostředí. Nízká hlučnost pneumatik Michelin Crossclimate 2 je ohleduplná k okolí, což...
Více informací

Celoroční -39%
Crossclimate 2

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Celoroční -39%

Celoroční pneumatika pro osobní vozy Michelin Crossclimate 2 zaručuje nejvyšší bezpečnost a je vyrobena s respektem k životnímu prostředí. Nízká hlučnost pneumatik Michelin Crossclimate 2 je ohleduplná k okolí, což ocení především obyvatelé měst. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatik Michelin Crossclimate 2 znamená kratší brzdnou dráhu na sněhu. Vysoký nájezd podpořený úpravou běhounu a vylepšením dezénu umožňuje vysokou životnost penumatiky Michelin Crossclimate 2. Optimalizované tvary prvků a specifická posloupnost. Excelentní ovládání a efektivita při brzdění na mokru, navíc díky nízkému valivému odporu dochází k výrazné úspoře paliva a nízkému opotřebení samotné pneumatiky. Složky běhounu pneumatiky Michelin Crossclimate 2 brání opotřebování pneumatiky a nízký valivý odpor umožňuje nižší spotřebu paliva a snížené emise CO2 a hladiny hluku. Zvláštní důraz byl při vývoji kladen na výkon na sněhu a mokru ve výsledku si tak řidič může s pneumatikami Michelin Crossclimate 2 užívat bezpečnou jízdu. Výkonná ekologická celoroční pneumatika Michelin Crossclimate 2 pro automobily od střední po nejvyšší výkon. Pneumatika Michelin Crossclimate 2 vyniká skvělým záběrem, přesným brzděním, vysokou ovladatelností při zachování bezpečnosti i na mokré vozovce. Originální styl a design podtrhují sportovní původ pneumatiky. Zvýšená přilnavost pneumatiky na suchém i mokrém povrchu vozovky, dobrý brzdný výkon. Pneumatika Michelin Crossclimate 2 byla vyvinutá ve spolupráci s předními výrobci vozidel, která nabízí výborné jízdní vlastnosti za každého počasí. Pneumatiky s technologií snižující hluk uvnitř vozdila. Úspora na valivém odporu byla získána optimalizací vzoru dezénu, boční struktury a vnitřní stavby pneumatiky Michelin Crossclimate 2. Kompaktní ramenní bloky pneumatiky Michelin Crossclimate 2 spolu s blokovým typem dezénu snižují nestejnoměrnost opotřebovávání a zvyšují kilometrový výkon. Vysoký nájezd ještě podpořen úpravou běhounu a vylepšením dezénu umožňuje vysokou životnost penumatiky při zachování charakteristik bezpečnosti a výkonu. Směs běhounu pneumatiky zlepšuje výkonnost jako v zimním, tak i letním období. Vyšší bezpečnost na zasněžených a mokrých vozovkách díky technologii lamel. Zlepšené ovládání na suchých cestách, kratší brzdná dráha. Pneumatika Michelin Crossclimate 2 skvěle přilne k suché i mokré vozovce a zajistí vám kratší brzdnou dráhu. Asymetrický vzor běhounu se souvislými podélnými drážkami efektivně odvádí vodu z kontaktní plochy a tím snižuje riziko aquaplaningu. Široké obvodové drážky pneumatik Michelin Crossclimate 2 zaručují, vysokou přilnavost a stabilní jízdní vlastnosti na zimních vozovkách. Pneumatika Michelin Crossclimate 2 vyniká skvělou přilnavostí za mokra, čímž pomáhá předcházet aquaplanningu. Pneu jsou vhodné pro osobní vozy a SUV. Silikáty s vysokým povrchem zlepšují trakci pneumatiky Michelin Crossclimate 2 za mokra, snižují valivý odpor a prodlužují životnost běhounu. Sloučenina s vysokým obsahem oxidu křemičitého.

V roce 1946 vynalezl Michelin typ „radiální pneumatiky“ určenou původně pro firmu Citroen. V průběhu let se pod gumárenský koncern Michelin zařadily značky jako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzce spjatá s výrobou pneumatik. Pneumatiky se značkou Michelin používají osobní vozy, nákladní automobily, motocykly, stroje pro zemní práce, autobusy, podzemní dráhu i letadla. Pneumatiky Michelin jsou známé častými inovacemi a vylepšeními, některé typy pneu patří k absolutní špičce ve své třídě. Společnost Michelin vyrábí pneu k nejrůznějším vozidlům, od jízdních kol až po kosmické lodě. Gastronomický průvodce Michelin patří k neznámějším průvodcům vůbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvem: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) byla založena roku 1888 bratry Édouardem a Andrém Michelin a roku 1891 vypustila do světa první pneumatiku. V začátcích vyráběla firma pneu pro cyklistická kola, dnes značka dosáhla na celosvětovém trhu vynikající 18% podíl. Znalci vědí, že firma Michelin vydává pro cestovatele také mapy, turistické průvodce, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlouhou tradicí.

Nový EU štítek

EU
Michelin
185/60 R15 88V
B
B
69 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru