Vážení zákazníci, vlivem sezónního vytížení může u našich dopravců docházet ke zpoždění dodání Vaší objednávky. Prosíme Vás o shovívavost a pochopení. Děkujeme.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Zesílená

Michelin Crossclimate 2

  • Přejít na testy pneumatiky
Rozměry
Šířka
225
Profil
45
Průměr
R17
94Y

Michelin Cross Climate 2 je bezkonkurenční celoroční výkonná pneumatika. Nejpokročilejší a nejuniverzálnější osobní pneumatika Michelin za více než dvě desetiletí. Inovace ve směsi běhounu a konstrukci umožňují CrossClimate2 poskytovat bezkonkurenční...
Více informací

Celoroční -24%
Crossclimate 2

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Celoroční -24%

Michelin Cross Climate 2 je bezkonkurenční celoroční výkonná pneumatika. Nejpokročilejší a nejuniverzálnější osobní pneumatika Michelin za více než dvě desetiletí. Inovace ve směsi běhounu a konstrukci umožňují CrossClimate2 poskytovat bezkonkurenční celoroční výkon v neočekávaných povětrnostních podmínkách, což je vylepšená kombinace, která dosud nebyla u osobní pneumatiky nebo pneumatiky pro crossovery v Severní Americe k vidění.

Vylepšuje tak špičkové výsledky svého předchůdce, pneumatiky Michelin Cross Climate+: CC+ získala nejlepší hodnocení v porovnání se všemi ostatními "výkonnými celoročními" pneumatikami od jedné nezávislé testovací agentury (Consumer Reports, listopad 2019, výsledky testu "Výkonné celoroční pneumatiky"). CC+ se rovněž umístila na pozici "nejdoporučovanější" u další nezávislé firmy (TireRack.com, hodnocení spotřebitelů pro kategorii "celoroční pneumatiky Grand Touring").

Michelin Cross Climate 2 se drží do poslední zastávky pro řidiče, kteří chtějí bezpečně vyjíždět celoročně a s jistotou za všech podmínek. Pneumatika Michelin Cross Climate 2 poskytuje bezkonkurenční přilnavost v dešti, a to i při opotřebení. A přiznejme si, že na opotřebovaných pneumatikách jezdí každý.

DÉŠŤ. "Přilnavost do posledního zastavení", protože i za mokra předčí opotřebená pneumatika Michelin Cross Climate 2 předního konkurenta Goodyear Assurance Weather Ready o více než 50 stop v testech přilnavosti za mokra z rychlosti 50 km/h. A mezi čtyřmi předními konkurenty se pneumatika Cross Climate 2 zastavila i v době, kdy ostatní ještě jeli rychlostí 24 mph a více.

V SUCHÉM PROVOZU. Zastavení jako první je důležité i za pěkného počasí: Pneumatika Michelin Cross Climate 2 zastavuje na suchém povrchu až o 16 stop kratší dobu (více než o celou délku auta!) než čtyři přední konkurenti, takže si můžete zachovat chladnou hlavu, i když se provoz zahřeje.

SNÍH. Rozšiřte svou jistotu bezpečné jízdy po celý rok, napříč ročními obdobími: Pneumatika Michelin Cross Climate 2 s "třívrcholovým hodnocením horské sněhové vločky" poskytuje i při opotřebení až o 31 % lepší trakci na sněhu než čtyři přední celoroční konkurenti.

Testy v reálném provozu ukazují, že nesrovnatelná pneumatika Michelin Cross Climate 2 jezdí bezpečně a opotřebovává se déle než přední konkurenti. Pneumatika Michelin Cross Climate 2 je první svého druhu, která poskytuje nepřekonatelný výkon ve všech ročních obdobích a bez kompromisů v opotřebení běhounu. Pneumatika Michelin Cross Climate 2 trvale poskytuje až jeden rok opotřebení navíc ve srovnání se čtyřmi předními konkurenty, což je více než 15 000 mil celoroční bezpečné jízdy a bezpečného zastavení (na základě amerického DoT, 13 500 průměrných ročních mil na řidiče).

Michelin Cross Climate 2 vydrží o 11-23 % déle než ostatní přední celoroční pneumatiky největších konkurentů (Continental Cross Contact LX25 & Pure Contact LS; Goodyear Assurance Weather Ready; a Bridgestone Turanza Quiet Track). Inovativní kombinace pryžové směsi a směrového dezénu pneumatiky Cross Climate 2 řeší obavy prodejců z opotřebení běhounu (kilometrový nájezd nebo dlouhá životnost), hlučnosti a servisu.

Směrový dezén ve tvaru V optimalizuje trakci za deště a na sněhu a zároveň zlepšuje jízdní vlastnosti na suchu a dlouhou životnost bez kompromisů. Jiné "celoroční" pneumatiky mohou poskytovat jednu z těchto vlastností, ale ne všechny. Opotřebení: V-formation a 3D-SipeLock v dezénu rovnoměrně rozkládají síly pro dlouhé opotřebení a zároveň zajišťují maximální přilnavost a sportovní ovladatelnost na suchu.

Hluk: Michelin použil technologii PIANO Noise Reduction Tuning, aby navrhl běhoun s bloky a úhly, které potlačují "harmonický" hluk vozovky a vytvářejí ideální amplitudu kontaktní plochy, která je na základě výsledků interních testů stejně tichá nebo lepší než u pneumatik Goodyear Assurance Weather Ready a Bridgestone Quiet Track.

V roce 1946 vynalezl Michelin typ „radiální pneumatiky“ určenou původně pro firmu Citroen. V průběhu let se pod gumárenský koncern Michelin zařadily značky jako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzce spjatá s výrobou pneumatik. Pneumatiky se značkou Michelin používají osobní vozy, nákladní automobily, motocykly, stroje pro zemní práce, autobusy, podzemní dráhu i letadla. Pneumatiky Michelin jsou známé častými inovacemi a vylepšeními, některé typy pneu patří k absolutní špičce ve své třídě. Společnost Michelin vyrábí pneu k nejrůznějším vozidlům, od jízdních kol až po kosmické lodě. Gastronomický průvodce Michelin patří k neznámějším průvodcům vůbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvem: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) byla založena roku 1888 bratry Édouardem a Andrém Michelin a roku 1891 vypustila do světa první pneumatiku. V začátcích vyráběla firma pneu pro cyklistická kola, dnes značka dosáhla na celosvětovém trhu vynikající 18% podíl. Znalci vědí, že firma Michelin vydává pro cestovatele také mapy, turistické průvodce, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlouhou tradicí.

Nový EU štítek

EU
Michelin
225/45 R17 94Y
B
C
71 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Nahoru