Vážení zákazníci, vlivem sezónního vytížení může u našich dopravců docházet ke zpoždění dodání Vaší objednávky. Prosíme Vás o shovívavost a pochopení. Všichni dělají maximum. Děkujeme.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Zesílená

Continental ContiPremiumContact 5

  • Přejít na testy pneumatiky
Rozměry
Šířka
205
Profil
60
Průměr
R16
96V
Run Flat,*

Pneumatika Continental ContiPremiumContact 5 CS (ContiSeal) je novinkou 2012. Má excelentní brzdný výkon nejen na mokré vozovce, ale také i velmi krátkou brzdnou dráhu díky lamelové technologii a 3D hranám....
Více informací

Letní -54%
ContiPremiumContact 5

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -54%

Pneumatika Continental ContiPremiumContact 5 CS (ContiSeal) je novinkou 2012. Má excelentní brzdný výkon nejen na mokré vozovce, ale také i velmi krátkou brzdnou dráhu díky lamelové technologii a 3D hranám. Makro-bloky převzaté z pneumatiky ContiSportContact 5 zajišťují dobré manévrování a lepší přenos sil při zatáčení

Pneumatiky ContiPremiumContact 5 CS kombinují maximální bezpečnost a pohodlí, a patří mezi prémiové pneumatiky Continental, které jsou určeny pro pro automobily střední třídy, kompaktní vozy i luxusní limuzíny.

CS (Conti Seal) technologie dokáže sama opravit propichy způsobené hřebíky nebo podobnými špičatými předměty až do průměru 5mm.

EU štítek

EU
B
C
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Certifikát

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru