Vážení zákazníci, v pátek 21.6. máme zavřeno z provozních důvodů. Objednávky budou expedovány následující pracovní den, tedy v pondělí 24.6. Děkujeme za pochopení.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Extra cena

Michelin Primacy 4+

  • Přejít na testy pneumatiky
Rozměry
Šířka
205
Profil
55
Průměr
R16
91V
FR

Pneumatika Michelin Primacy 4+ má oproti úspěšnému předchůdci Primacy 4 lepší brzdný výkon při opotřebené pneu. Nová technologie Michelin EverGrip kombinuje dvě vrstvy pryže, které kompenzují ztrátu hloubky dezénu při...
Více informací

Letní -39%
Primacy 4+

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -39%

Pneumatika Michelin Primacy 4+ má oproti úspěšnému předchůdci Primacy 4 lepší brzdný výkon při opotřebené pneu. Nová technologie Michelin EverGrip kombinuje dvě vrstvy pryže, které kompenzují ztrátu hloubky dezénu při opotřebení. Kvalitní a spolehlivé pneumatiky Michelin Primacy 4+ ocení především majitelé vozů střední a vyšší výkonnostní třídy, jejich hlavním plusem je vysoká míra bezpečnosti, což je prakticky nejdůležitější parametr, na který by se měli řidiči zaměřovat. V dezénu je zabudován indikátor opotřebení. Pneumatiky Michelin Primacy 4+ si vedou skvěle nejen v hodnoceních spokojených zákazníků, ale také v odborných testech motoristických klubů či magazínů, například první místo v Teknikens a ADAC, druhé u Autobild a Autozeitung a třetí při testech AutoMotorSport.. Pneumatika Michelin Primacy 4+ v sobě spojuje nízký valivý odpor, který se odráží v úspoře paliva i životního prostředí a nejvyšší možný jízdní komfort. Pneumatika Michelin Primacy 4+ je vybavena symetrickou stavbou dezénu, zoptimalizovanou z hlediska životnosti a efektivních reakcí na různých typech vozovky. Díky zvýšenému počtu drážek pneumatik Michelin Primacy 4+ se snadno odvádí voda, místo aby se hromadila pod koly, to pomáhá zachovat skvělou ovladatelnost na mokrém povrchu a předcházet obávanému aquaplaningu. Pneumatiky Michelin Primacy 4+ se vyznačují čtyřmi širokými drážkami, které obepínají celou pneumatiku a dokonale odváději vodu i během silných dešťů. Kromě jízdních vlastností na pneumatikách Michelin Primacy 4+ dlouhou životnost, tu zajišťuje speciální směs pryže, můžete i počítat s větším nájezdem o 18 000 km v porovnání s běžnými letními typy. Při výrobě pneumatik Michelin Primacy 4+ byla použita odolná gumová směs, která má dlouhou životnost a dokonale se dokáže přizpůsobit povrchu vozovky. Během postupného opotřebovávání si pneumatika Michelin Primacy 4+ zachovává své dobré vlastnosti a nesnižuje se schopnost brždění ani přilnavost. Pneumatika Michelin Primacy 4+ dokonale drží směr jízdy i při dynamickém projíždění zatáčkou. Menší zářezy na blocích dezénu pneumatiky Michelin Primacy 4+ jsou navrženy tak, aby řidič i ve větších rychlostech měl pocit bezpečí a komfortu. Spolehnout se můžete na skvělou ovladatelnost na suché i mokré silnici, perfektní jízdní vlastnosti dává modelu Michelin Primacy 4+ především chytře tvarovaný dezén, ten má velké množství své plochy tvořené z průřezů, dokonce se jich zde nachází o 22 % více, než bylo dříve u tohoto prestižního výrobce zvykem. Na pneu Michelin Primacy 4+ nenajdete parametr, který by byl slabší nebo nedostatečný, také hlučnost 68 dB patří mezi příjemně tiché nebo spotřeba paliva a míra valivého odporu se řadí do nejlepší třídy A.

V roce 1946 vynalezl Michelin typ „radiální pneumatiky“ určenou původně pro firmu Citroen. V průběhu let se pod gumárenský koncern Michelin zařadily značky jako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzce spjatá s výrobou pneumatik. Pneumatiky se značkou Michelin používají osobní vozy, nákladní automobily, motocykly, stroje pro zemní práce, autobusy, podzemní dráhu i letadla. Pneumatiky Michelin jsou známé častými inovacemi a vylepšeními, některé typy pneu patří k absolutní špičce ve své třídě. Společnost Michelin vyrábí pneu k nejrůznějším vozidlům, od jízdních kol až po kosmické lodě. Gastronomický průvodce Michelin patří k neznámějším průvodcům vůbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvem: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) byla založena roku 1888 bratry Édouardem a Andrém Michelin a roku 1891 vypustila do světa první pneumatiku. V začátcích vyráběla firma pneu pro cyklistická kola, dnes značka dosáhla na celosvětovém trhu vynikající 18% podíl. Znalci vědí, že firma Michelin vydává pro cestovatele také mapy, turistické průvodce, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlouhou tradicí.

Nový EU štítek

EU
Michelin
205/55 R16 91V
A
C
69 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Nahoru