Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • SUV-silniční

Nokian Wetproof SUV

Rozměry
Šířka
235
Profil
60
Průměr
R16
100H

Pneumatika Nokian Wetproof SUV představuje bezpečnou a spolehlivou volbu pro osobní vozidla a SUV. Nejnovější inovace, Lamely Cross-Block a přepadové drážky, umožňují pneumatice přesné zatáčení a vynikající přilnavost, a to...
Více informací

Letní -40%
Wetproof SUV

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Letní -40%

Pneumatika Nokian Wetproof SUV představuje bezpečnou a spolehlivou volbu pro osobní vozidla a SUV. Nejnovější inovace, Lamely Cross-Block a přepadové drážky, umožňují pneumatice přesné zatáčení a vynikající přilnavost, a to i v případě, kdy jsou silnice kluzké v důsledku deště. Gumová směs představuje nejnovější technologický vývoj. Nechybí samozřejmě technologie golfového míčku a technologie tichých bočnic. Pneumatiky jsou vybaveny technologií Responsive Lock, která upevňuje podélná žebra tak, aby odtékání přebytečné vody bylo efektivnější. Pneumatika Nokian Wetproof SUV pracuje příkladným způsobem v širokém rozsahu teplot a maximálně zvyšuje přilnavost na mokrém povrchu. Snižuje tvorbu tepla během řízení, a tím zlepšuje odolnost vůči opotřebení. Vylepšením, které pomáhá účinně bojovat proti aquaplaningu, je Nokian Tyres Coanda Technology, která urychluje odvod vody z pneumatik. Inteligentní silika od firmy Nokian, byla vyvinuta speciálně pro vyšší rychlosti.

Silné středové žebro zesiluje středovou část, zatímco byla mnohem silnější gumová směs zvednuta pod povrchem, tím se zajišťuje bezpečné řízení i při vysokých rychlostech a v extrémních situacích. Technologie Coanda zajišťuje rychlejší odvod vody a tím zlepšuje přilnavost pneumatiky na vysokém vodním filmu. Přesná a stabilní v podmínkách rychle se měnícího počasí jedinečná přilnavost a bezpečnost na mokrých silnicích, komfort a úspora. Díky nové pryžové směsi Aqua Hybrid s moderními typy polymerů a vylepšenou křemíkovou strukturou dochází ke zlepšení přilnavosti za mokra a ke snížení valivého odporu. Díky jedinečnému konceptu dvojí bezpečnostní zóny je zajištěna optimální kontaktní plocha a tím prvotřídní přilnavost na mokrém povrchu. Jestli jsou někde pneumatiky, které byly vyvinuty ve všech ohledech tak, aby nedaly šanci aquaplaningu, pak to jsou právě Nokian Tyres WetProof.

Nejvýznamnějšími vlastnostmi jsou vynikající brzdný výkon na mokrých vozovkách a efektivní odolnost vůči aquaplaningu i v deštivých dnech. Dezénové drážky jsou obohaceny prvky, které do sebe zapadají a působí vzájemně proti sobě v místě kontaktu pneumatiky s vozovkou, čímž zvyšují stabilitu řízení. Pneumatika Nokian Wetproof SUV je rozdělena na dvě zony,bezpečnostní zona na mokru na vnitřní straně, zona pro stabilitu na vnější straně, dezénové krajní bloky jsou zpevněné a tužší, ale s měkčí směsí, takže pneumatika bude daleko lépe držet v zatáčkách. Pneumatika Nokian Wetproof SUV má dvě bezpečnostní zóny, které poskytují perfektní přilnavost a kontaktní plochu, technologii, která se stará o odvádění přebytečné vody, nebo směs, která snižuje valivý odpor. V blízkosti vnější patky pláště se lamely Cross podílejí spolu s pevnějším žebrem na zajištění stability řízení.

EU štítek

EU
A
C
70 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru