Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • D - záběrová, Regionální a dálk.

Continental Conti Hybrid LD3

Rozměry
Šířka
225
Profil
75
Průměr
R17.5
129/127M
TL, 12PR, M+S, 3PMSF

Všestrannost, kilometr za kilometrem: Ideální pro smíšené použití: regionální provoz, dálnice a městské silnice. Dvouvrstvá konstrukce běhounu nové pneumatiky Conti Hybrid LD3 kombinuje vysoký kilometrový výkon v krycí směsi s...
Více informací

-31%
Conti Hybrid LD3

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

-31%

Všestrannost, kilometr za kilometrem: Ideální pro smíšené použití: regionální provoz, dálnice a městské silnice. Dvouvrstvá konstrukce běhounu nové pneumatiky Conti Hybrid LD3 kombinuje vysoký kilometrový výkon v krycí směsi s výrazným zlepšením valivého odporu v základní směsi. Zkosená hrana - lepší valivý odpor díky menší deformaci, Zkosená hrana vede ke snížení amplitudy deformace v oblasti bočnice a patky, což vede ke zlepšení valivého odporu. Hybridní směs - Zlepšená odolnost proti opotřebení pro vyšší kilometrový výkon, Speciální funkční pryž a nová směs s obsahem sazí zajišťují vysoký kilometrový výkon při vynikajícím valivém odporu. Pneumatiky mají díky svému unikátnímu designu běhounu kratší brzdnou dráhu a zlepšenou akceleraci v různých podmínkách. Pneumatika Continental Conti Hybrid LD3 vyniká v přilnavosti, ovladatelnosti, komfortu a brzdění na suché i mokré vozovce. Díky technologiím použitým při její výrobě je pneumatika tichá. Využitím vysoce kvalitních materiálů kombinuje pneumatika Continental Conti Hybrid LD3 pohodlí a bezpečnost s klasickým stylem, výsledkem je pneumatika vyrobená z high-tech materiálů. Pneumatiky Continental Conti Hybrid LD3 mají velké množství drážek v blocích svého dezénu. Moderní sloučeniny s vysokým obsahem siliky zajišťují dlouhý kilometrový výkon a nízkou hlučnost. Výhody pneumatiky Continental Conti Hybrid LD3: pevný středový blok – vylepšená odezva řízení a posílení stability, vylepšené jízdní a brzdné vlastnosti za mokra, pevný středový blok pro vysokou stabilitu a manévrování, pravidelné rozložení tlaku a tuhosti bez ohledu na rychlost pro zachování parametrů a trvanlivosti, vylepšená citlivost i zpětná vazba.. Dokonalý handling a krátká brzdná dráha na mokrém povrchu. Konstrukce pneumatiky Continental Conti Hybrid LD3 zaručuje odolnost a spolehlivost i v náročných podmínkách. Asymetrický profil a optimalizovaná stopa pneumatik Continental Conti Hybrid LD3 zajišťují vynikající kontrolu nad jízdou a spolehlivou odezvu řízení. Pneumatiky Continental Conti Hybrid LD3 disponují pevnou kordovou vrstvou a silnými nárazníky pneumatiky. Vynikající handling a krátká brzdná dráha pneumatiky Continental Conti Hybrid LD3 jsou dosaženy díky využití jedinečné pryskyřice v běhounu, která zvyšuje trakci lamel. Pneumatika Continental Conti Hybrid LD3 vyniká skvělou přilnavostí za mokra, čímž pomáhá předcházet aquaplanningu. Hustý lamelový systém zajišťuje maximální přilnavost, krátkou brzdnou dráhu a mimořádný záběr. Pneumatiky Continental Conti Hybrid LD3 mají zpevněné ramenní bloky, které jsou podstatné během zatáčení. Lepší handling a přilnavost na dlážděných komunikacích, dlouhá životnost, zlepšená ochrana vůči aquaplaningu.

Nevyrábí pouze pneumatiky Continental, ale pod koncern spadají i značky jako je Barum, General Tire, Uniroyal, Dunlop, Matador atd. Co se týče pneumatik, tato společnost v mnoha ohledem udávala směr a zajistila si výhradní postavení na trhu. Vyznačují se vysokou kvalitou, ale i cenou. V roce 1934 si nechala patentovat bezdušovou pneumatiku. Společnost Continental byla založena již v roce 1871 v Hanoveru, tehdy se společnost zaměřovala na výrobu tlumičů pro podkovy a také celogumové obruče pro povozy, později vyráběla pneumatiky na kola a v této výrobě byla první na světě. Patří k předním dodavatelům automobilového průmyslu, podílela se třeba na projektech Formule 1. V současné době je společnost Continental druhým největším výrobcem pneumatik na celém světě, zaměstnává kolem 150 000 lidí. Pneumatiky Continental se řadí bezpochyby k nejbezpečnějším pneumatikám. Společnost Continental se snaží neustále pneumatiky inovovat, jde s dobou a své výrobky zdokonaluje dle nejnovějších trendů. V řadě testů pneumatik figurují pneumatiky Continental na předních místech. Oproti konkurenci jsou tyto pneu cenově náročnější, avšak kvalita je nespočetně vyšší. Jako první přišel Continental s výrobou zimních pneumatik na nákladní automobily. Většinou se setkáme s kladnými ohlasy od těch, kteří s pneu Continental mají zkušenosti. Od svého založení v roce 1871, Continental pracuje na jednom cíli: Zajišťovat bezpečnost na silnicích bez kompromisů, s komfortem a potěšením. Od první pneumatiky na světe se vzorkem běhounu až po vizionářskou Conti.eContact a inovace v automotivní bezpečnosti – více než 140 let, neustále rozvíjíme naše zkušenosti v mobilitě, dopravě a procesech.

EU štítek

EU
C
D
76 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Certifikát
Nahoru