Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

  • Doporučujeme

Michelin Alpin 6

Rozměry
Šířka
195
Profil
65
Průměr
R15
91T

Prémiová pneumatika Michelin Alpin 6 je velmi bezpečná pneumatika, která díky technologii MICHELIN EVERGRIP vyniká v brždění, akceleraci a záběru na sněhu, i když je opotřebená. Pneumatika patří mezi nejdůležitější...
Více informací

Zimní -37%
Alpin 6

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní -37%

Prémiová pneumatika Michelin Alpin 6 je velmi bezpečná pneumatika, která díky technologii MICHELIN EVERGRIP vyniká v brždění, akceleraci a záběru na sněhu, i když je opotřebená. Pneumatika patří mezi nejdůležitější novinky pro zimu 2018/2019. Směrový dezén snadno rozhrne husté sněhové závěje a garantuje skvělou trakci na zmrzlé vozovce. Pokud s nimi vyrazíte do hor, stoupání do 12 % se na výkonu vašeho automobilu prakticky neprojeví. Výrobce garantuje, že gumy mají o 5,4 metru kratší brzdnou dráhu na sněhu, než je průměr konkurence!

Optimální bezpečnost a kontrola nad řízením na sněhu od prvního okamžiku a vynikající životnost. S postupným opotřebením vznikají nové drážky a původní drážky se rozšiřují. Směs pryže zvyšující přilnavost na sněhu spolu s tím, jak se pneumatika opotřebovává.

Pneumatiky jsou tiché (hluk srovnatelný s letními pneu), mají dobrou přilnavost na mokré vozovce a poskytují bezpečnou a stabilní jízdu i při vyšších rychlostech. Po první zimě se sotva objevují známky opotřebení.

EU štítek

EU
B
C
69 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru