Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Matador Nordicca Van

Rozměry
Šířka
185
Profil
-
Průměr
R14
102/100Q
C

Pneumatika Matador Nordicca Van nabízí stabilitu, odolnost a bezpečnost pro náročné profesionální použití v zimě. Bezpečnost pohodlné jízdy je zvýšena díky nové pryžové směsi. Zimní pneumatiky Matador Nordicca Van vyznačující...
Více informací

Zimní -20%
Nordicca Van

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Zimní -20%

Pneumatika Matador Nordicca Van nabízí stabilitu, odolnost a bezpečnost pro náročné profesionální použití v zimě. Bezpečnost pohodlné jízdy je zvýšena díky nové pryžové směsi. Zimní pneumatiky Matador Nordicca Van vyznačující se proporcionálně vyváženými úžitkovými vlastnostnostmi, vynikající vysokou bezpečností jízdy v zimních podmínkách na různém povrchu vozovky: led, sněhová kaše, sníh, mokro a sucho. Spolehlivý zimní pracant pneumatika Matador Nordicca Van užitková vozidla. Očekávaná životnost – odolává opotřebení a udržuje si dobrou výkonnost. Výkony za mokra: Řízení je díky ní snadné a pohodlné dokonce i za deštivých dnů díky vynikajícím brzdným schopnostem za mokra a vysoké odolnosti pneumatiky Matador Nordicca Van vůči aquaplaningu. Vůči předcházejícím generacím vynikají pneumatiky Matador Nordicca Van výrazně vyšším komfortem jízdy. Kvalitní pneumatika za dobrou cenu. Očekávaná životnost: pneumatika Matador Nordicca Van je odolná vůči opotřebení a udržuje si své optimalizované vlastnosti po delší dobu, to usnadňuje život profesionálům jezdícím za náročných podmínek. Doteď nejvyšší použitý podíl SILIKY dáva těmto plášťům nižší valivý odpor a tím i nižší spotřebu paliva. Výkony za mokra – vyniká na mokrých cestách. SILIKA má výrazně příznivý efekt i na zabezpečení elastičnosti a přilnavosti dezénu i při teplotách pod bodem mrazu.. Spolu se spolehlivou účinností při brzdění pneumatika Matador Nordicca Van nabízí všem řidičům stabilní chování. Dobré jízdné vlastnosti a nízká hlučnost. Výkony na sněhu – zvládá drsné zimní podmínky. Technické přednosti: Výkony na sněhu - Zvládá drsné zimní podmínky také díky nejnovější technologii v oblasti směsi.

S pneumatikami Matador, vyvinutými skutečnými odborníky, jste připraveni na jakoukoliv misi. Mnoho let zkušeností Matadoru ve vývoji pneumatik se promítá do dynamických, moderních a hospodárných produktů. S Matadorem jste připraveni na jakoukoliv výzvu. Značka Matador představuje následující klíčové hodnoty: Dynamika: Moderní značka plná energie, velmi aktivní s velkými ambicemi. Zkušenosti: Více než 110 let zkušeností v odvětví výroby pneumatik. Produkty: Široký sortiment pokrývá všechny segmenty a všechny povětrnostní podmínky. Značka Matador představuje dlouhou tradici, široké portfolio a spolehlivý výkon.

Nový EU štítek

EU
Matador
185/- R14 102/100Q
C
D
72 dB

Nové nařízení EU zavádí požadavky na označování pneumatik týkající se zobrazení informací o spotřebě paliva (valivém odporu), přilnavosti za mokra a vnějším hluku z pneumatik. Cílem je zvýšit bezpečnost a účinnost silniční dopravy propagováním palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hladinou hluku. Na štítku obecně platí, že třída A je nejlepší, třída E je nejhorší.

Spotřeba paliva spojená s valivým odporem pneumatiky

Valivý odpor je síla působící proti směru jízdy při točení pneumatiky. Vzhledem k tomu, že pneumatiky přispívají z 20% k celkové spotřebě paliva u osobních aut a až z 35% u nákladních, je důležité dosáhnout nízkých hodnot valivého odporu.

Bezpečnost související s přilnavostí za mokra

Přilnavost za mokra je jedna z nejdůležitějších bezpečnostních vlastností pneumatiky. Skvělá přilnavost za mokra znamená kratší brzdnou dráhu při jízdě v deštivém počasí.

Vnější hluk (v decibelech)

Hluk způsobený dopravou je důležitý v otázce ochrany životního prostředí a závisí na několika faktorech, jakými například jsou: intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemné působení pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etiketě není interní hodnota, kterou řidič bude vnímat při jízdě, ale externí hodnota, která přispívá k akustickému znečištění.

  • Sytě vysvícené písmeno A - nejnižší třída hlučnosti (nejtišší pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno B - střední třída hlučnosti (hlučnější pneu).
  • Sytě vysvícené písmeno C - nejvyšší třída hlučnosti (velmi hlučná pneu).

Přilnavost na sněhu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na sněhu. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Přilnavost na ledu

Tento symbol je uváděn převážně na zimních či celoročních pneumatikách. Pneumatiky s tímto symbolem na štítku mají velmi dobrou přilnavost na zledovatělých plochách či vozovkách. Uspějí i v náročných zimních podmínkách.

Certifikát

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru