Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Ocelové sněhové řetězy Pewag

Dnes již každý řidič cestující v zimě ví, že mezi základní výbavou v jeho vozidle nesmí chybět sněhové řetězy. Slouží především pro bezpečnou jízdu po zasněžených vozovkách, obzvlášť v horských oblastech. Po jejich nasazení na pneumatiku vozidlo nepodkluzuje a na ledu či sněhu lépe drží. Usoudíte-li, že vám nevyhovují textilní sněhové řetězy Autosock, pořiďte si ocelové řetězy Pewag. Oproti textilním řetězům déle vydrží i při jízdě po nezasněženém asfaltu. Jejich montáž je dnes již velmi snadná a zvládne ji doslova každý. Je třeba si uvěpewag_logodomit, že sněhové řetězy nejsou náhražkou zimních pneumatik. Pokud jsou sněhovými řetězy vybavena pouze poháněná kola a na ostatních kolech jsou letní pneumatiky, může vůz při brždění a v zatáčkách vybočovat.

 

Jak správně ocelové sněhové řetězy vybírat

Pro jejich správný výběr je důležité nejprve si zjistit rozměr pneumatik, na které budou certifikatysněhové řetězy nasazovány. Dobré je rovněž ověřit zda daný typ řetězu podporuje daná značka automobilu. U některých vozů se totiž vybraný řetěz nemusí vejítdo úzkých podběhů. Pozor se musí dávat také u protektorovaných pneumatik, kde není zaručena schopnost přizpůsobení se řetězu pneumatice. Roli hraje také komfort montáže na pneumatiku. Dražší typy sněhových řetězů lze na kolo nasadit a o víc se nestarat, speciální mechanizmy řetěz samy vycentrují a dotáhnou, zatímco u běžně dostupných provedení je nutné s autem po několika metrech zastavit a nasazený řetěz ručně dotáhnout a zkontrolovat.

Montáž ocelových sněhových řetězů

pewag_ilustracniDůležité je, aby sněhový řetěz seděl na pneumatice a nepřesahoval do prostoru ráfku. U alu kol může totiž dojít k jejich něchtěnému poškrábání. Majitelé plastových poklic si z tohoto hlavu dělat nemusí. U většiny případů montáže se přes kolo přetahuje ocelové lanko nebo pružinový ocelový třmen. U některých výrobků je třeba kolo po montáži pootočit o čtvrt otáčky, než je možné řetěz napnout. Dbejte pokynů v montážním návodu, který je dodáván v balení spolu s řetězem.

  • První montáž vyzkoušejte na automobilu v klidu doma, v garáži nebo na parkovišti
  • Řetězy montujte včas ! Montáž na automobil, který již uvízl ve sněhu, je zpravidla velmi namáhavá
  • Doporučuje se použítí rukavic, případně označit úsek za automobilem výstražným trojúhelníkem
  • Montujte je vždy na hnací nápravu
  • Pokud nemáte samonapínací řetězy, vždy dopněte řetězy po prvních cca 50m jízdy
  • S řetězy jezděte rychlostí do 50 km/h
  • Řetězy používejte i tehdy, je-li vozovka zdánlivě sjízdná, např. s uježděným sněhem nebo i slabou námrazou. Pak s jistotou zabrzdíte včas nebo projedete zatáčku

Během jízdy sledujte, zda nedochází ke změně zvuku, který vydávají kola při jízdě. Řetězy nesmějí ani odírat pneumatiku, ani klepat o části vozu. Videonávody jak správně sněhový řetěz nasadit naleznete dole na této stránce

Jak dosáhnout vysoké životnosti ocelových sněhových řetězů

Pokuste se zvýšit životnost vašich sněhových řetězů následujícími způsoby:

  • Obracení řetězů – Pokud již došlo k viditelnému opotřebení článků řetězu (cca o 60%), otočte jej. Řetězy lze také prohazovat z levé nápravy na pravou a opačně. Některé typy řetězů lze také obracet “naruby” a sjet dále články ještě o 40% jejich průřezu z druhé strany.
  • Údržbou řetězů – sundaný použitý sněhový řetěz hozený do kouta garáže vám příští zimu může způsobit nemalé překvapení v podobě zrezivělé hromádky železa. Proto vždy po použití ocelový řetěz opláchněte vodou, nechte osušit a uskladněte zpět do pouzdra.

 

Ocelové sněhové řetězy v nabídce AZ pneu

snehoveretezy_smx
Pewag typ SMX – Snadno montovatelný řetěz s automatickým dopínáním za jízdy. Určen pro vozy s min. volným prostorem v podbězích.
snehoveretezy_snox
Pewag typ SNOX – Revoluční řetěz, který se na pneumatiku navléká, čímž je montáž i demontáž velice snadná. V červené krabičce (snox box) je skytá technologie, která zaručuje automatické napínání řetězu za jízdy a zajišťuje uzamykání vratné pružiny. Při zastavení se systém opět automaticky odemkne a řetěz jde opět snadno sundat. Nehrozí kontakt řetězu s diskem.
snehoveretezy_suv
Pewag typ SUV – Plnohodnotný sportovní řetěz pro vozy SUV a MPV s automatickým dopínáním za jízdy.
snehoveretezy_xmb
Pewag typ XMB – Řetězy pro klidnou jízdu se snadnou montáží. Použití i na vozech s min. volným prostorem v podbězích.
snehoveretezy_xmr
Pewag typ XMR – Spolehlivý sněhový řetěz montovatelný bez pojíždění. Řetěz pro běžné nasazení.
snehoveretezy_xmr_v_4x4
Pewag typ XMR V 4×4 – Spolehlivý zesílený sněhový řetěz montovatelný bez pojíždění. Vhodný pro off-road a lehká užitková vozidla.
pewag_snox

Jak správně ocelové sněhové řetězy vybírat

Montáž ocelových sněhových řetězů

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru