Vážení zákazníci, Kvůli velkému sezónnímu vytížení našich dopravců může docházet ke zpoždění Vašich zásilek, za což se Vám omlouváme. Děkujeme za pochopení.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Nevíte, kam vyrazit na motovýlet po ČR? Máme pro vás 6 dobrých tipů!

Nad letošní dovolenou v zahraničí stále visí velký otazník. Motorkáře to ale nemusí příliš zneklidňovat. V naší vlasti je tolik zajímavých míst a tras jako stvořených pro jízdu v jedné stopě! Pokud ještě váháte, kam se během jara nebo léta vydat na motovýlet, zpozorněte. Vybrali jsme pro vás 6 jedinečných tras a motorkářských cílů, které stojí za navštívení. Stačí jen nakopnout mašinu a vyrazit.

Motocykl na silnici

Mezi oblíbená výletní místa motorkářů v Česku patří například Slapy, Pekelné doly, Buchlovské kopce nebo brněnská přehrada. 

1) Rozburácejte motor v Pekelných dolech

Pokud jste ještě neměli možnost vyrazit na svém stroji do vyhlášených Pekelných dolů, kde sídlí stejnojmenný motorkářský klub, je na čase to změnit. Pekelné doly patří mezi nejvyhlášenější motorkářské cíle v republice. Tvoří je rozsáhlé podzemní prostory v údolí říčky Svitávky, do kterých můžete vjet i na motorce.

Chcete vyrazit na motovýlet, během kterého potkáte nespočet dalších motorkářů, s nimiž můžete sdílet své zkušenosti? Pak jsou Pekelné doly poblíž Máchova jezera dobrou volbou. Než do míst, kde se natáčela legendární pohádka „S čerty nejsou žerty“ zavítáte, předem si zjistěte aktuální informace o provozní době. Ta je totiž závislá na počasí a během roku proměnlivá.

2) Sundejte kombinézu a osvěžte se na Slapech

Přemýšlíte, jakým směrem se na motorce vydat z Prahy? Pokud si chcete užít pohodovou jízdu v okolí krásné přírody a výlet zakončit osvěžujícím koupáním, vyrazte na slapskou přehradu. V jižní části Prahy u Zbraslavi se napojte na silnici 102 a pokračujte po ní až k odbočce na Slapy. Na motorce si užijete hlavně úsek za Štěchovicemi, který vede klikatou cestou mezi hustými lesy.

3) Buchlovské kopce sjíždějte s pokorou

Jednou z nejatraktivnějších motorkářských tras na Moravě patří úsek mezi Střílkami a Buchlovicemi dlouhý přibližně 15 kilometrů. Na širokých asfaltových cestách si vychutnáte jízdu v pořádném náklonu a možná si trochu obrousíte stupačky.

Jízda na motorce po buchlovských kopcích však vyžaduje pořádnou dávku pokory a zkušeností. Své schopnosti zde podcenilo už mnoho motorkářů, kteří na to doplatili svým životem. Vzhledem k velkému provozu a na jaře i štěrku na vozovce je trasa vhodná především pro ostřílené motorkáře. Ti si však motovýlet v okolí chřibských lesů rozhodně užijí.

4) Projeďte se kolem brněnské přehrady a dorazte do Kuřimi

Chcete-li si užít pohodovou jízdu po jedné stopě a příliš se nevzdalovat od moravské metropole, projeďte se kolem brněnské přehrady – „Prýglu“. Na jednom z přilehlých parkovišť u přehrady můžete na chvíli opustit svou mašinu, projít se po okolí a během léta se okoupat. Od přehrady pokračujte kolem vody směrem na Veverskou Bítýšku a po silnici 386 dojeďte do Kuřimi. Pak se můžete vrátit zpátky do Brna, nebo pokračovat severně směrem na Svitavy.

5) Projížďku po Valašsku zakončete v muzeu Harley-Davidson

Pro zábavnou jízdu krásnou přírodou je hornatá krajina Valašska jako stvořená. Chcete poznat krásy Zlínského kraje? Svůj výlet zahajte v Bystřici pod Hostýnem. Zde si můžete udělat krátkou odbočku a vyrazit na vyhlášené poutní místo Svatý Hostýn. Na záchytném parkovišti vedle hřbitova v Bystřici pod Hostýnem je umístěný automat, který vydává povolenky k jednorázovému výjezdu motocyklů i aut až nahoru na Hostýn.  Počet povolenek je však každý den omezený. Nechcete-li jít pěšky, vyrazte v brzkých ranních hodinách.

Jakou trasu zvolit pro poznávání Valašska? Nádhernou přírodu a serpentiny si vychutnáte na trase Bystřice – Valašské Meziříčí – Vsetín – Vizovice – Zlín. Doporučujeme si udělat ze Zlína zajížďku do Otrokovic, kde se nachází Harley Pub – restaurace, minipivovar a muzeum Harley-Davidson.

6) Vychutnejte si závodní trať Ecce Homo a pokračujte až do Opavy

Kdo by neznal proslulou závodní trať Ecce Homo ve Šternberku, na které se každoročně konají automobilové závody do vrchu. I když se v tomto roce z důvodu šíření koronaviru tradiční závod neuskuteční, nic vám nebrání projet si trať na svém motocyklu. Osmikilometrová trasa začíná přímo ve Šternberku vedle altánu Tyršovy sady a vede přes ostré zatáčky nahoru na Lipinu k Novým Dvorcům. Odtud po silnici č. 46 pokračujte až do Opavy. Zde se nachází i náš motoservis, ve kterém vám v případě technických problémů rádi pomůžeme.

Než vyrazíte na delší cestu po republice, zkontrolujte si technický stav svého stroje, a především pneumatik. Máte pocit, že už pomalu dosluhují? Vyberte si z pestré nabídky motopneu a podívejte se na výsledky nezávislých testů. Počítejte i s rizikem defektu a pořiďte si opravnou sadu Slime, díky které vás píchlá guma jen tak nezaskočí.

 

Vyberte si kvalitní motopneu

 

Zdroj fotografie: Depositphotos.com

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru