Vážení zákazníci, v pátek 3.12. bude naše prodejna v Opavě z technických důvodů otevřena pouze do 14 hodin. Děkujeme za pochopení.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Zimní vs. letní pneu: v čem je rozdíl? Odkládáte přezutí na zimní pneu? Zbytečně riskujete

az-pneu_banner-k-clanku_04_cz

Letošní zima se neúprosně blíží. Ještě nemáte přezuto? Raději zbytečně neriskujte, jízdou na letních pneu v zimě si zahráváte nejen se zákonem.
Ozvěte se nám, o výměnu pneu se vám rádi postaráme.

Dle zákona byste měli mít přezuto už od 1. listopadu. Přestože velkou roli hraje počasí a povětrnostní podmínky, doporučujeme hrát na jistotu a přezout včasZimní pneu se totiž od těch letních výrazně liší a zásadně ovlivňují bezpečnost vaší jízdy.


V čem jsou zimní pneu lepší

Zimní pneumatiky si umí poradit s náročnými podmínkami, jako je námraza, náledí, sníh či všudypřítomná sněhová břečka. Dezén zimních pneu je hrubší a nabízí větší poměr prořezání, které umožňuje lepší odvod vody.

Směs, ze které jsou zimní pneu vyrobeny, je měkčí a disponuje vyšším obsahem silice, díky které se jednak pomaleji opotřebovává, ale hlavně vám umožní výrazně kratší brzdnou dráhu a lepší přilnavost na mokrém povrchu.

Směs použitá pro výrobu letních pneumatik s klesající teplotou tuhne, díky čemuž je vaše auto na zimní vozovce nestabilní a jeho brzdná dráha je nepoměrně delší.


Řidiči riskují více, než si uvědomují

I přes  všechny argumenty řidiči přezutí často odkládají. Kromě pokuty riskují nehodu a ohrožení bezpečí sebe i svého okolí. Nelze se spoléhat na to, že škodu zaplatí pojišťovna. Ta se totiž o stav vašich pneumatik v okamžiku nehody velmi zajímá.

Sečteno, podtrženo: nemá smysl riskovat. Pokud si nejste jisti, jaké pneumatiky pro svůj vůz vybrat, nechte se inspirovat třeba výsledky testů renomovaných autoklubů. Anebo se nám rovnou ozvěte, rádi vám poradíme.

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru