Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Zimní vs. letní pneu: v čem je rozdíl? Odkládáte přezutí na zimní pneu? Zbytečně riskujete

az-pneu_banner-k-clanku_04_cz

Letošní zima se neúprosně blíží. Ještě nemáte přezuto? Raději zbytečně neriskujte, jízdou na letních pneu v zimě si zahráváte nejen se zákonem.
Ozvěte se nám, o výměnu pneu se vám rádi postaráme.

Dle zákona byste měli mít přezuto už od 1. listopadu. Přestože velkou roli hraje počasí a povětrnostní podmínky, doporučujeme hrát na jistotu a přezout včasZimní pneu se totiž od těch letních výrazně liší a zásadně ovlivňují bezpečnost vaší jízdy.


V čem jsou zimní pneu lepší

Zimní pneumatiky si umí poradit s náročnými podmínkami, jako je námraza, náledí, sníh či všudypřítomná sněhová břečka. Dezén zimních pneu je hrubší a nabízí větší poměr prořezání, které umožňuje lepší odvod vody.

Směs, ze které jsou zimní pneu vyrobeny, je měkčí a disponuje vyšším obsahem silice, díky které se jednak pomaleji opotřebovává, ale hlavně vám umožní výrazně kratší brzdnou dráhu a lepší přilnavost na mokrém povrchu.

Směs použitá pro výrobu letních pneumatik s klesající teplotou tuhne, díky čemuž je vaše auto na zimní vozovce nestabilní a jeho brzdná dráha je nepoměrně delší.


Řidiči riskují více, než si uvědomují

I přes  všechny argumenty řidiči přezutí často odkládají. Kromě pokuty riskují nehodu a ohrožení bezpečí sebe i svého okolí. Nelze se spoléhat na to, že škodu zaplatí pojišťovna. Ta se totiž o stav vašich pneumatik v okamžiku nehody velmi zajímá.

Sečteno, podtrženo: nemá smysl riskovat. Pokud si nejste jisti, jaké pneumatiky pro svůj vůz vybrat, nechte se inspirovat třeba výsledky testů renomovaných autoklubů. Anebo se nám rovnou ozvěte, rádi vám poradíme.

Nahoru