Pozor! Omezené možnosti plateb u přepravců a uzavření prodejny vzhledem k novému nařízení vlády.Více informací v kontaktech zde.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Continental AllSeason Contact

Rozměry
Šířka
155
Profil
65
Průměr
R14
75T

Proč měnit pneumatiky při změně ročních období, kdy se můžete rozhodnout pro pneumatiku Continental AllSeason Contact. Pokud žijete v mírném podnebí, zejména ve městě a jezdíte méně než 10 000...
Více informací

Celoroční -10%
AllSeason Contact

Pneumatika vyrobena a schválena pro provoz v ČR a celé EU.

V 95% garantujeme stáří pneumatiky do 1 roku.

Celoroční -10%

Proč měnit pneumatiky při změně ročních období, kdy se můžete rozhodnout pro pneumatiku Continental AllSeason Contact. Pokud žijete v mírném podnebí, zejména ve městě a jezdíte méně než 10 000 kilometrů ročně, je tato čtyřsezónní pneumatika vhodná pro vaše vozidlo.

Díky pryskyřicím a vysokému obsahu oxidu křemičitého ve směsi kaučuku nabízí tato pneumatika skvělou přilnavost na sněhu a mokrých vozovkách. Kromě toho je brzdný účinek na mokrých a suchých vozovkách velmi dobrý díky flexibilnímu celoročnímu profilu. Nízký valivý odpor pneumatiky je umožněn optimalizovanou geometrií boků a hloubkou vzorku, což vede k méně návštěvám čerpací stanice.

Celoroční pneumatika Continental AllSeason Contact má působivé záběrové vlastnosti na zasněžených a mokrých zimních silnicích díky adaptivní celoroční směsi a dobrý brzdný výkon na suchých a mokrých letních silnicích díky flexibilnímu celoročnímu profilu dezénu. Nejlepší valivý odpor ve své třídě je dosažen díky energeticky optimalizované celoroční konstrukci. Inovativní celoroční bezpečnost a účinnost díky AllSeasonContact.

EU štítek

EU
B
C
71 dB

Dle nového nařízení EU je nyní nutno označovat pneumatiky podle jejich vlivu na spotřebu paliva, stupně přilnavosti za mokra a úrovně hluku, který generují. Účelem tohoto značení je zvýšení bezpečnosti a efektivity silniční dopravy prostřednictvím propagace palivově úsporných a bezpečných pneumatik s nízkou hlukovou hladinou. Podle základního rozlišení je třída A ta nejlepší a třída G nejhorší.

Na spotřebu paliva má vliv valivý odpor pneumatiky

Síla, která při točení pneumatiky působí proti směru jízdy, se nazývá valivý odpor. Díky tomu, že typ pneumatik ovlivňuje spotřebu paliva u osobních aut z 20 % a u nákladních z 35 %, je potřeba usilovat o nízké hodnoty valivého odporu.

Přechod mezi pneumatikami třídy C a B má na spotřebu osobního vozidla vliv v rozpětí 2,5 % – 4,5 %.

Bezpečnost ovlivňuje přilnavost pneumatiky za mokra

Přilnavost za mokra představuje z hlediska bezpečnosti naprosto zásadní vlastnost pneumatiky. Vysoká přilnavost znamená krátkou brzdnou dráhu při jízdě v dešti.

Rozdíl mezi jednotlivými třídami znamená prodloužení či zkrácení brzdné dráhy o 2,6 m (při brždění na mokré vozovce v rychlosti 80 km/h).

Způsobený hluk (v decibelech)

Úroveň hluku generovaného dopravou má významný vliv na životní prostředí. Je ovlivňován několika faktory, mezi které patří intenzita dopravy, typ vozidla, styl jízdy a vzájemný vliv vozovky a pneumatiky.

Hodnota, která je na etiketě uvedena, neoznačuje úroveň hluku, kterou při jízdě vnímá řidič. Jde o vnější úroveň hluku, která přispívá k akustickému znečištění.

  • 1 černá zvuková vlna – 3 dB (A) méně než limit EC Reg 661/2009.
  • 2 černé zvukové vlny – splňuje EC Reg 661/2009 limity.
  • 3 černé zvukové vlny – splňuje EC Dir. 2001/43 limity. (Nejhorší výkon.)
Certifikát

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru