Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Upřesnit parametry

Prémiová kvalita francouzských pneumatik Michelin je známá řidičům aut i motorek. Užijte si i vy jízdu na legendárních pneu s nezaměnitelným maskotem.

Michelin – to jsou prvotřídní pneumatiky i restaurace

Že je firma Michelin veleúspěšná francouzská společnost vyrábějící pneumatiky nejen na běžné vozy, ale také na závodní speciály, není třeba zdůrazňovat. V roce 1888 ji založili dva bratři a od této chvíle se píše historie slavného výrobce, který byl do roku 2005 největším výrobcem pneumatik na světě. O rok později dodávala společnost pneumatiky do seriálu formule 1, ve kterém se stala druhou nejúspěšnější pneumatikářskou firmou co do počtu získaných bodů.

Společnost Michelin však není známá pouze díky výrobě kvalitních pneumatik, ale také hodnocením restaurací. Nápad se původně zrodil jako nástroj pro pomoc profesionálním řidičům – aby věděli, kde se mohou na cestách dobře najíst. Každoročně vydávaný Michelinský průvodce rozdává hvězdy hodnotící restaurace po celém světě.

Objednejte si i vy pneumatiky Michelin ještě dnes. Mezi nejoblíbenější zimní pneumatiky Michelin patří ty s rozměry 195/65 R15, podívejte se na ně do naší nabídky.

Z široké nabídky oblíbených francouzských pneumatik si vyberou řidiči všech typů vozů – ať už hledáte obutí pro svůj osobní automobil, pneu pro SUV, dodávku či motocykl. Značka Michelin si zakládá na neustálém vývoji a inovování, do kterých promítá i dlouholeté zkušenosti z oblasti motosportu.

Letní pneumatiky Michelin pro osobní automobily jsou proslulé prémiovou kvalitou, oblíbeným modelem jsou kupříkladu pneumatiky Michelin Energy Saver+, Pilot Sport 4 a Primacy 3. Řidiči oceňují zejména tichou jízdu, dlouhou životnost a elegantní design.

Důležitou součástí sortimentu Michelin jsou také moto pneu. Kromě běžných modelů pro silniční motocykly nebo pneu pro offroad a motokros nabízí tato značka i prvotřídní závodní pneumatiky. O jejich kvalitě jasně svědčí i to, že Michelin je od sezóny 2016 po několikaleté přestávce opět oficiálním dodavatelem pneumatik pro prestižní seriál MotoGP.

Kromě pneumatik pro osobní přepravu a závody nabízí Michelin i nepřeberné množství pneumatik pro užitkové vozy. Řidiči si pochvalují jejich vynikající jízdní vlastnosti a nízkou hladinu hluku.

Firma Michelin, sídlící ve francouzském Clermont-Ferrandu, si zakládá na respektu k zákazníkům a životnímu prostředí. Jejím cílem je přispívat k mobilitě lidí, zboží, a tím pádem i celé společnosti. Řídí se při tom mottem „vývojem k trvalé mobilitě“.

Zřejmě každý si při zmínce o značce Michelin vybaví jejího maskota – usměvavou postavičku sestavenou z pneumatik, která trochu připomíná sněhuláka. Poprvé se objevil na plakátu z roku 1898. Jeho původní jméno je Bibendum, ale většina lidí ho dnes nenazve jinak než Michelin Man. Bílý je proto, že se až do roku 1912 do materiálu pneumatik nepřimíchával uhlík, a pneumatiky měly převážně světle šedou barvu. Z tohoto důvodu je Michelin Man sestavený z bílých pneumatik, nikoliv z dnes běžných černých.

Nahoru