Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

4 tipy, co (ne)dělat při čekání v zácpě

Uvíznutí v dopravní zácpě je situace, která jednou za čas potká snad každého řidiče. A jak velí zákon schválnosti, většinou se tak stane v tu nejméně vhodnou chvíli. Jak se s touto stresující situací vypořádat a nepřijít při tom o duševní zdraví? Přečtěte si několik jednoduchých tipů:

# 1 Nevzdalujte se zbytečně od auta

Pokud to není bezpodmínečně nutné, neopouštějte vozidlo. Silnice se totiž může uvolnit stejně rychle, jak rychle byla zablokována. Pak byste zbytečně blokovali provoz. Pokud se ale stejně rozhodnete vylézt ven z auta, oblékněte si reflexní vestu, abyste byli dobře viditelní. Dávejte také pozor na kličkující motorkáře, kteří se snaží projet kolonou.

Nesnažte se za každou cenu prodrat dopředu, ani neblokujte odstavný pruh. Pamatujte, že vozidla integrovaného záchranného systému (hasiči, ambulance) musejí mít vždy dostatek prostoru, aby mohla projet.

# 2 Myslete dopředu a připravte se

V momentě, kdy jste zasekaní uprostřed dálnice někde na Vysočině, je pozdě začít se shánět po něčem na zub. Proto před každou delší jízdou mějte v autě drobnou svačinu a lahev s vodou. To platí obzvlášť, pokud s vámi cestují děti. Přísun energie vás udrží v lepší psychické kondici a budete se lépe soustředit.

Pokud u sebe nemáte zrovna nic k jídlu, vytáhněte noviny, časopis nebo rozečtenou knížku. Během okamžiku se nudná nepříjemnost promění ve chvilku relaxu. Opět platí, že něco ke čtení musíte mít v autě už před tím, než v zácpě uvíznete. Proto buďte připraveni a na vše potřebné pamatujte dřív, než vyrazíte.

# 3 Mějte nastražené uši

Vhodným způsobem, jak ustát pobyt v zácpě, je poslech oblíbené muziky. Čas od času ale přepněte i na rozhlasové vysílání o dopravní situaci. Díky tomu zjistíte, co se vůbec stalo a jak dlouho budete asi v zácpě ještě trčet. Při poslechu těchto zpráv pamatujte na oblíbený citát: „Pravda vás osvobodí, ale předtím vás pořádně naštve.“

# 4 Využijte čas produktivně

Samozřejmě, že v zácpě můžete jen civět z okna a nadávat ostatním řidičům. Stejně tak ale tento čas můžete využít produktivněji. Třeba zavolat všem těm babičkám, tetám a strýcům, kterým se plánujete ozvat už od loňských Vánoc. Samozřejmě také dejte vědět komukoliv, kdo na vás čeká (ať už je to váš šéf či lepší polovička), že jste v pořádku, ale že se zřejmě opozdíte.

Ať už investujete do pneumatik s dlouhou výdrží, jako jsou třeba ty od firmy Hankook, nebo preferujete gumy od jiného výrobce pneumatik, žádné pneu nevydrží věčně. A kdy jindy je lepší příležitost pro kontrolu stavu dezénu vašich pneumatik, než když jste uprostřed zácpy?

Můžete i letmo  mrknout, jestli máte kompletní povinnou výbavu. Stav povinnné výbavy svého auta byste ale samozřejmě měli kontrolovat průběžně, takže nečekejte, až uvíznete v zácpě. Často se kolem ní navíc motá policie a v ten moment by už na kontrolu příslušenství auta mohlo být pozdě.

Praha,_Wilsonova,_zácpa_(01)

Dopravním zácpy vás mohou zastihnout v centru města…

3893601972_7afb8c0ed9_b

…i uprostřed dálnice.

Potřebujete pomoct s výběrem pneumatik a dalšího příslušenství? Ozvěte se. Náš tým specialistů se o vás postará.

Zdroj foto: Wikimedia.org, Flickr.com

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru