Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Jízda na motorce na podzim? S kvalitní přípravou žádný problém!

Patříte mezi motocyklové nadšence, kteří chtějí využít sezónu do posledního dne a nezaleknou se zhoršujícího se počasí? Podzimní výlety budou krásným zážitkem, je ale třeba se na ně patřičně připravit. Vhodné oblečení, přizpůsobení jízdy na motorce povětrnostním podmínkám a kvalitní moto pneu jsou úplný základ. Co vás na podzim čeká na silnici? A jak se na tyto podmínky připravit?

Jízda na motorce na podzim

Při podzimní jízdě na motorce nezapomeňte především na kvalitní pneu a vhodné oblečení s reflexními prvky.

Nízké teploty vás mohou zaskočit už začátkem podzimu

Zářijové teploty jsou sice v posledních letech nadprůměrné, i tak vás ale může po ránu a večer zastihnout velmi chladné počasí. Kvalitní moto oblečení vhodné do nízkých teplot se vám v následujících několika týdnech bude určitě hodit. Jízda na motorce bude komfortnější také s vyhřívanými doplňky, mezi které patří například vložky do bot, rukojeti nebo rukavice. S klesající teplotou přijde řada i na termoprádlo a ledvinový pás.

Oblíbenou ochranou proti chladu a dešti při jízdě na motorce je tzv. psí dečka – nepromokavá zateplená plachta chránící jezdce od pasu dolů.

Mokrá a kluzká vozovka není na podzim ničím výjimečným

Plynulá jízda na motorce by měla být samozřejmostí po celou sezónu, na mokré silnici však platí toto pravidlo dvojnásob. Na podzim navíc hrozí, že se na vozovce může nacházet spadané listí, jehličí, plody, větve nebo ranní námraza. Zvýšenou opatrnost věnujte především zatáčkám, nepřehledným úsekům a cestám mezi lesy, kam se sluneční paprsky dostanou hůře. Právě na těchto místech se totiž drží déle vlhkost a námraza. Na podzim oceníte kvalitní a dokonale přilnavé moto pneumatiky, které vás mohou za nepříznivých podmínek zachránit.

Na podzim se zkracují dny 

…a jízdu na motorce do práce či z práce doprovází snížená viditelnost. Opatrnost je na místě nejen vůči okolí, ale také je třeba zajistit, že budete vidět vy. Ve výbavě by proto neměla chybět reflexní vesta, moto oblečení a helma s reflexními prvky.

Buďte připraveni na déšť, mlhu i ostřikovače aut

Nepřízeň počasí vás při podzimní jízdě na motorce může zastihnout kdykoli. Pořiďte si nepromokavý návlek s reflexními prvky, nebo celé voděodolné moto oblečení, za které si ovšem připlatíte.

Jak jezdit na motorce i v autě v mlze?

Kapalina z ostřikovačů aut jedoucích před vámi může být nepříjemnou, ale i nebezpečnou komplikací. Neseřízené trysky vám pošlou chemikálii přímo na helmu, v horším případě se vám dostane až do očí a úst. Dodržujte proto vždy dostatečnou vzdálenost!

Blíží se doba zazimování motorky! Víte, jak na to?

Základem bezpečné jízdy na motorce jsou také kvalitní pneumatiky. Vyberte si u nás vhodné pneumatiky pro vaši motorku, se kterými lépe zvládnete jízdu za nepříznivého počasí.

 

 

Zdroj fotografie: Unsplash.com 

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nahoru