Vážení zákazníci, vlivem sezónního vytížení může u našich dopravců docházet ke zpoždění dodání Vaší objednávky. Prosíme Vás o shovívavost a pochopení. Děkujeme.

Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Kdy je na čase přezout na letní pneumatiky?

Výměna zimních pneumatik za letní sice není vyžadována zákonem, ale určitě je žádoucí sama o sobě. Dojíždět na zimních pneumatikách i v letních měsících se totiž nevyplácí (důvody jsou shrnuty v našem článku o rizicích dojíždění na zimních pneu) Letní pneu od renomovaných výrobců pneumatik vám poskytnou bezpečnou, pohodlnou a šetrnou jízdu v teplejší části roku. Jak ale poznat, kdy je pravý čas na přezutí?

Auto s letními pneumatikami u moře

Na letní pneu přezujte i v případě, že se chystáte na cesty do teplejších krajin.

Krom povětrnostních podmínek hraje v tomto ohledu roli především venkovní teplota. Od ní se totiž odvíjejí jízdní vlastnosti jednotlivých typů pneumatik a jejich materiálů. Hraničním bodem je v tomto případě 7 °C, kdy zimní pneu přestávají správně plnit svoji funkci. Samozřejmě to neznamená, že jakmile se rtuť vyšplhá na tuto hodnotu, seběhnete do garáže a začnete horlivě vyměňovat svoje zimní Barumky za letní. Důležitá je rozvaha.

Ne nadarmo se totiž vžilo sousloví „aprílové počasí“. Rozmarný duben dokáže leckdy zaskočit i zkušené mazáky. Nejeden řidič unáhleně vyměnil svoje pneumatiky s prvním jarním dnem a pak hořce zaplakal nad výdělkem, když ho zastihla ranní ledovka nebo nečekaná večerní vánice. Proto při výměně pneumatik počkejte až bude 7 °C nad nulou skutečně dlouhodobě (večer i ráno) a určitě zohledněte i výhledovou předpověď počasí. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením.

Nemáte ještě svoje letní pneu? Objednejte si je u nás a během několika hodin už můžete přezouvat. Pokud si s výběrem nebo výměnou pneumatik nevíte rady, navštivte pneuservis a nechte si poradit i pomoct od profesionálů.

Přesné datum přezutí letních pneumatik za zimní zkrátka nelze určit. Počasí je nevyzpytatelné a jaro přichází každý rok v trochu jinou dobu. Pokud se ale budete řídit těmi několika jednoduchými zásadami shrnutými výše, nemůžete udělat chybu.

pexels-photo-9765

Rozkvetlé louky a slunečné počasí jsou jasným signálem, že už bystě měli mít dávno přezuto na letní pneu.

Potřebujete pomoct s výběrem pneumatik a dalšího příslušenství? Ozvěte se. Náš tým specialistů se o vás postará.

Zdroj foto: Depositphotos.com, Pexels.com, Maxpixel.freegreatpicture.com

Nahoru