Potřebujete poradit?
Telefon +420 603 253 535

Určitě jste připravení na sezónu. Ale co vaše motorka?

S prvními jarními paprsky ožívá nejen příroda, ale i provoz na silnicích. Motorkářská sezóna pomalu začíná, tak se na ni pořádně nachystejte a na nic nezapomeňte. Víte, co všechno musíte zkontrolovat, než vyrazíte do provozu?

old-motorcycle

Čím víc toho má váš motocykl za sebou, tím větší mu na jaře musíte věnovat péči.

Motorka zazimovaná v garáži si před první jízdou žádá zvláštní pozornost. Oproti řidičům osobních aut sice nemusíte řešit přezutí sezónního pneu, přesto pneumatiky na své motorce pořádně zkontrolujte. Je dost možné, že ve vašich moto pneu přes zimu klesl tlak, což by mohlo způsobit velice rychlý konec vaší první letošní projížďky. Podhuštěné pneumatiky mají výrazně delší brzdnou dráhu, zhoršují ovladatelnost motorky, a navíc se rychleji opotřebovávají. Určitě tedy pneumatiky vždy dohustěte na hodnotu  tlaku, uvedenou výrobcem pneumatik.

Taky nezapomeňte zkontrolovat opotřebení pneumatik na vaší motorce a případně je vyměňte. Jedná se o investici, která se vyplatí. Nové pneumatiky vám poskytnou nejen bezpečnější, ale i pohodlnější jízdu jarní krajinou. V naší nabídce naleznete moto pneu od renomovaných výrobců, jako je například značka Continental. Pokud si pneumatiky z našeho skladu objednáte do 16 hodin odpoledne, můžete se na nich prohánět po silnicích už následující den.

Pirelli_Diablo_Rosso

Na jaře věnujte zvýšenou pozornost zejména stavu vašich pneumatik.

Po dlouhých zimních měsících jsou pneumatiky vaší motorky studené. Proto je zahřejte pomalejší jízdou dřív, než to pořádně rozpálíte. Se zahřátými pneumatikami se bude motorka chovat předvídatelněji, bude lépe ovladatelná, a vaše jízda tak bude bezpečnější.

Kontrola brzd, zpětných zrcátek a světel je další důležitou věcí, kterou byste před první jízdou neměli opomenout. Mnohé závady nebo opotřebené součástky o sobě dají vědět až po několika najetých kilometrech, tak si dávejte pozor a zbytečně nepokoušejte štěstí.

Přejeme vám hodně kilometrů v sedle bez nehod.

Potřebujete pomoct s výběrem pneumatik a dalšího příslušenství? Ozvěte se. Náš tým specialistů se o vás postará.

Zdroj foto: PublicDomainPictures.net, Wikimedia.org

Nahoru